04.10.2020

Nov uspešen vikend

Zavrč 5:0 Apače (1:0)
15' Predikaka, 52' Potočnik, 56' Papec (p), 69' Punčec Robi, 90' Zorec

Luka MIkić, Denis Nahberger (72' Dejan Žgajner), Marcel Koren, Luka Papec, Matija Pofuk, Milan Kokot (67' Renato Punčec), Erik Zorec, Robert Punčec (76' Damjan Habrun), Gregor Predikaka (62' Dražen Lazar), Denis Potočnik, Tomi Štumberger (71' Nikola Vočanec).

Luka Solatnik, Martin Avguštin, Marko Motaln, Leon Tašner, Rok Ciglar (67' Jernej Katan), Jan Žgeč (8' Žan Debeljak), Žan Leljak, Kim Sambolec, David Kitak (86' Jure Lendero), Blaž Govedič (75' Miha Šilec), Domen Travnikar (80' Patrik Skledar).

Pred okoli 100 gledalci sta se pomerili ekipi Zavrča in Apač. Zavrčani trdno držijo prvo mesto, Apače pa so po odigranih 6. krogih padle na predzadnje mesto.

Domači so začeli dobro in v 6. minuti prišli do prve priložnosti, ko je po desni prodiral Tomi Štumberger, a nato slabo zaključil. Novo priložnost je v 9. minuti zapravil Robert Punčec in s tem priigral prvi kot. V 11. minuti so gostje prišli do prvega prostega strela, ki ga je izvedel Kim Sombolec, žoga pa je končala pri domačem čuvaju mreže. Po sodelovanju Gregorja Predikake in Marcela Korena je prvi poslal predložek Robertu Punčecu, ki je uspel najti luknjo med strnjeno obrambo Apač, Luka Solatnik pa je preprečil vodstvo domačih. V 15. minuti srečanja je Gregor Predikaka izkoristil lepo podajo in žogo Luki Solatniku med nogama hladnokrvno poslal v gol. V 18. minuti srečanja je Kim Sambolec poskusil z atraktivnimi škarjicami, na pravem mestu pa je bil Luka Mikić. Nove priložnosti za domače – od daleč je poskusil Luka Papec, nato po več predloških Marcela Korena Tomi Štumberger s škarjicami. Že akcijo za tem je proti golu stekel Denis Potočnik in podal Gregorju Predikaki, ki pa žoge ni uspel doseči. Pritisk domačih je še naraščal, gostje pa so se pomaknili v čvrsto obrambo. 28. minuta, prekršek nad Marcelom Korenom, ki ga je storil Martin Avguštin in priložnost za Roberta Punčeca. Isti nogometaš je prišel do čudovite priložnosti dve minuti kasneje, ko je iz neposredne bližine meril visoko preko vrat Luke Solatnika. V 35. minuti je s prodorom poskusil David Kitak, ki se je zapletel pri preigravanju in akcijo končal brez strela na gol. Domači so bili v protinapadu nevarnejši, a premalo natančni. V zadnjih minutah prvega polčasa je Žan Leljak gostom priigral udarec s kota. Protinapad Zavrčanov je začel Robert Punčec z lepo podajo Denisu Potočniku, ki je lepo zaposlil Gregorja Predikako.

V drugi polčas so s sredine krenili gostje. V 50. minuti je po lepem prodoru Matija Pofuk podal Gregorju Predikaki, ki je bil za las prekratek. Po čudoviti podaji Matije Pofuka je Denis Potočnik sam stekel proti golu in zadel za vodstvo z 2:0. Po podaji Denisa Nahbergerja Denisu Potočniku so gostujoči branilci slednjega podrli, sodnik je pokazal na belo točko, Luka Papec pa zadel za vodstvo s 3:0. V 61. minuti je Gregor Predikaka lepo zaposlil Tomija Štumbergerja, ki je meril v gostujočega čuvaja mreže, do odbite žoge je sicer prišel Denis Potočnik, a domači branilci so mu jo uspeli odvzeti. 63. minuta prosti strel Robertu Punčecu, ki pa je nastreljal živi zid. V 69. minuti srečanja se je po napaki gostujoče obrambe pred vrati Luke Solatnika sam znašel Robert Punčec, ki je zadel za 4:0. Domači so se razigrali in si priigrali kar nekaj novih priložnosti. V 83. minuti srečanja so si gostje priigrali prosti strel, ki ga je izvedel Kim Sambolec. V nadaljevanju so Zavrčani imeli priložnost, da rezultat povišajo, a bili so premalo natančni. Še najlepšo priložnost je v 88. minuti zapravil Dražen Lazar, ki je z glavo meril mimo desne vratnice. V 90. minuti srečanja pa bomba Erika Zorca, ki je z velike oddaljenosti postavil končni izid srečanja 5:0.

Sezona 2020/2021 » Super liga MNZ PTUJ 2020/21 » Lestvica (odigrane tekme)

2.STOJNCI960321:1818
3.Bukovci951320:1916