27.09.2020

Nedeljsko gostovanje

Skorba 0:1 Zavrč (0:0)
78' Lazar

Sašo Vaupotič, Žan Luka Tomanič, Nejc Ogrinc, Dejan Horvat, Benjamin Ciglar, Jan Skledar, Tomaž Gabrovec, Danijel Kaučič, Jaša Toplek, Kajetan Brodnjak, Rok Stater (85' Ino Šimenko).

Luka Mikić, Denis Nahberger, Marcel Koren, Luka Papec, Milan Kokot, Matija Pofuk (55' Renato Punčec), Erik Zorec, Robert Punčec (61' Dražen Lazar), Erik Zorec, Uroš Krajnc (87' Žiga Domjan), Denis Potočnik (52' Gregor Predikaka), Tomi Štumberger (81' Damjan Habrun).

Pred okoli 100 gledalci sta se pomerila Skorba, ki je do današnjega dne zasedala sedmo mesto, ter Zavrč, ki se trdno oklepa prvega mesta.
V lov za nove tri točke so s sredine krenili Zavrčani, ki so v uvodnih minutah srečanja domačine stisnili globoko na njihovo polovico. Pobudo so držali gostje, nogometaši Skorbe pa so priložnosti iskali iz prekinitev in hitrih protinapadov. V 7. minuti so si priigrali prvi kot, ki pa ni privedel do pravega zaključka. V 10. minuti so prvo resno priložnost pripravili gostje – po podaji Marcela Korena je Denis Potočnik podajo preslabo sprejel, sledil je poskus Roberta Punčeca, ki je podal v prazen prostor Tomi Štumberger pa je bil za las prekratek, da bi žogo ujel. V 15. minuti srečanja je domač vratar Sašo Vaupotič grobo podrl Roberta Punčeca in sodnik je pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je izvajal Denis Potočnik, ki je meril v spodnji desni vratarjev kot, Sašo Vaupotič pa je žogo odbil v kot. Sledili so poskusi s prekinitev – kot Zavrčanov, strel preko gola, prosti strel Skorbi, ponovno mimo. Po dobrih tridesetih minutah igre so si Zavrčani priigrali še nekaj lepih priložnosti, a gledalci zadetka niso dočakali. V 40. minuti srečanja so si nov prosti strel priigrali domači, strel Nejca Ogrinca pa je Luka Mikić brez težav ubranil. Gostje so začutili priložnost, poskusi Denisa Potočnika, Roberta Punčeca in Denisa Nahbergerja pa niso prinesli želenega zadetka.

Drugi polčas je bil izjemno napet. Že v 49. minuti so domači napravili prekršek nad Robertom Punčecem in Uroš Krajnc je dobil priložnost za strel. Brez uspeha. Nervoza je naraščala, neuspešni poskusi za dosego zadetka so se vrstili. V 53. minuti Marcel Koren poda Urošu Krajncu, ki pa ne uspe premagati domačega čuvaja mreže. Dve minuti kasneje prekršek in prosti strel za domače, ki ga je izvedel Nejc Ogrinc, ponovno brez težav za Luko Mikića. V 59. minuti sta dobro sodelovala Gregor Predikaka in Uroš Krajnc, slednji pa je meril preko gola. Gregor Predikaka je sodeloval tudi pri naslednji akciji Zavrčanov, ko je zaposlil Tomija Štumbergerja, na pravem mestu pa je bil Sašo Vaupotič. V 72. minuti srečanja je Marcel Koren podal Draženu Lazarju, ta je lepo zaposlil Gregorja Predikako, ki je zatresel prečko. Pet minut kasneje je Dražen Lazar po podaji s kota zatresel mrežo Skorbe. Domači so se po prejetem zadetku odprli, v 87. minuti pa so gostje prišli do nove in zadnje resnejše priložnosti, a nov zadetek Dražena Lazarja je preprečila vratnica.

Sezona 2020/2021 » Super liga MNZ PTUJ 2020/21 » Lestvica (odigrane tekme)

2.STOJNCI960321:1818
3.Bukovci951320:1916