20.09.2020

Derbi Haložanom

Zavrč 4:1 Stojnci (1:1)
Štumberger 35', 50', Predikaka 73', Lazar 84'; Vidovič 28'

Luka Mikić, Luka Kokot (46' Denis Nahberger), Marcel Koren, Luka Papec, Milan Kokot, Renato Punčec (46' Matija Pofuk), Erik Zorec, Robert Punčec (60' Gregor Predikaka), Uroš Krajnc (85' Nikola Vočanec), Denis Potočnik (75' Dražen Lazar), Tomi Štumberger.

Žan Pivko, Peter Meznarič, Patrick Petrovič, Denis Muršec, Tilen Šmigoc, Matjaž Pukšič, Patrik Vidovič, David Šegula (62' Nino Šoštarič), Niko Gonza, Silvo Meznarič, Kristijan Pintarić (75' Žan Gonza).

Pred okoli stodvajsetimi gledalci sta se pomerili ekipi Zavrča in Stojncev. Zavrčani so po 4. krogu trdno na prvem mestu, Stojnčani na tretjem.

Uvodni napad je pripadal domačim, ki so prek Tomija Štumbergerja in Uroša Krajnca ogrozili vrata Žana Pivka, a žal brez zadetka. V 4. minuti srečanja je Denis Muršec storil prekršek na robu kazenskega prostora. Marcel Koren je poslal predložek pred gol, gostje pa so se ubranili. 17. minuta in nov kot za domače. Po predložku Marcela Korena so gostje odbili do Milana Kokota, ki si je izboril dober prostor za strel, a žal meril prek gola. Nov napad in nova priložnost za domače. Po dobro izvedeni akciji je v kazenskem prostoru padel Luka Kokot, sodnik pa je ocenil, da ni bilo prekrška za najstrožjo kazen. V 23. minuti so si gostje priigrali prvi kot, ki pa ga niso uspeli zaključiti s strelom proti vratom Luka Mikića. V novem napadu so bili nevarni gostje. Domači so nekoliko popustili in do strela je prišel David Šegula, ki pa je meril visoko preko gola. Če so bili v uvodu nevarnejši Zavrčani, so gostje v drugi polovici prvega polčasa prišli do nekaj več priložnosti. V 29. minuti so gostje prek Petra Meznariča sestavili napad, ki ga je z zadetkom zaključil Patrik Vidovič. V 30. minuti srečanja je sodnik pokazal na belo točko, priložnost za zadetek za izenačenje pa je zapravil Milan Kokot. Zavrčani so ponovno prevzeli pobudo na igrišču, Tomi Štumberger pa je s strelom od daleč v 35. minuti srečanja izenačil. Pritisk domačih se je še povečal, v novem naletu so se pred golom Stojncev znašli trije igralci Zavrča, ki pa so zapravili obetaven napad. Nekaj minut pred koncem prvega polčasa so bili v naletu gostje, ki so po neuspeli akciji zahtevali najstrožjo kazen, a sodnik je dosodil kot. 42. minuta, prosti strel Urošu Krajncu, ki je dodobra ogrel gostujočega vratarja.

Tudi drugi polčas smo začeli obetavno – s priložnostjo Roberta Punčeca, ki je sam stekel proti golu, a se zapletel. Novo priložnost je zapravil Uroš Krajnc, ki je iz neposredne bližine streljal preko gola. Nove priložnosti domači niso zapravili – po podaji Uroša Krajnca je ponovno v polno zadel Tomi Štumberger. 55. minuta, udarec s kota za domače in nova priložnost za Tomija Štumbergerja, ki je z glavo meril v roke Žana Pivka. Stojnčani so po udarcu s kota v 56. minuti nevarno ogrozili gol Luke Mikića, domači so izbijali s črte. Nato je sodnik pokazal na belo točko. Strel Silva Meznariča je Luka Mikić ubranil. 60. minuta in priložnost za Erika Zorca. Domači so nato poskusili še prek Tomija Štumbergerja, Gregorja Predikake, Marcela Korena in Denisa Potočnika. V 70. minuti je Luka Papec po podaji s kota  meril proti vratom Stojncev, Žan Pivko pa je z zadnjimi močmi žogo izbil v kot. Minuto kasneje je po čudoviti podaji Uroša Krajnca – podal je s peto, preko gola meril Marcel Koren. 74. minuta podaja Uroša Krajnca in Gregor Predikaka za 3:1. Zavrčani so se razigrali, priložnosti so se vrstile. V 80. minuti je pred kazenskim prostorom padel Tomi Štumberger, Uroš Krajnc je dobil priložnost za strel, Žan Pivko je žogo uspel odbiti, Gregor Predikaka pa je ponujeno priložnost slabo izkoristil. Vnovič je poskusil Tomi Štumberger, nato Gregor Predikaka. Po čudoviti podaji Gregorja Predikake Dražen Lazar zadel za 4:1. V 86. minuti so do nove priložnosti prišli gostje. Peter Meznarič je izvajal prosti strel, Luka Mikić pa je žogo preusmeril v kot. V zadnjih trenutkih srečanja dober protinapad domačih, Nikola Vočanec je podal v prazen prostor, Marcel Koren pa le v vratarja gostov.

Sezona 2020/2021 » Super liga MNZ PTUJ 2020/21 » Lestvica (odigrane tekme)

2.STOJNCI960321:1818
3.Bukovci951320:1916