27.10.2016

Pismo javnosti

Spoštovani,

težko je najti besede, ko se zaveš, da bodo le-te prizadele tiste, zaradi katerih obstajaš. Nogomet je igra, ki združuje ljudi. Ta igra, je našemu kraju dala nekaj več. Nogomet v Zavrču ni združeval le Zavrčanov – z občudovanjem so nas gledali tudi v drugih krajih po Sloveniji in svetu, z veseljem prihajali na tekme in čakali na vnovično presenečenje, ki ga je pripravil palček med elito. Vsega lepega je enkrat konec. Po treh čudovitih letih smo ponovno zapluli v 2. slovensko nogometno ligo in od tod plujemo navzdol. Ne zmoremo več. Tukaj ne gre za rezultatsko krizo, ki je zgolj posledica spleta okoliščin. Ponovno smo, kot že tolikokrat, ekipo sestavljali do zadnjega prestopnega dne, čemur je botrovalo predvsem finančno stanje in rang tekmovanja v novi sezoni. Ekipo smo močno pomladili – dejansko je večina kakovostnih nogometašev iz okoliških krajev prestopila v sosednje, močnejše in (v zadnjem obdobju) atraktivnejše klube. Izpad v nižjo ligo je pustil močne posledice – večina igralcev, s katerimi smo imeli sklenjene pogodbe in dogovorjene prodaje, je lahko klub zapustila brez odškodnine, za prekinitev sodelovanja se je odločilo (pre)mnogo sponzorjev, število gledalcev iz tekme v tekmo pada. Prišli smo do trenutka, ko si ne moremo več metati peska v oči, ne moremo iskati novih in novih izgovorov in se slepiti. Prišli smo do točke, ko ne vidimo izhoda – finančno stanje je slabo, položnice se kopičijo. Zaradi vsakotedenskih novih in novih finančnih obremenitev smo sprejeli zelo težko odločitev, ki je za dane razmere vendarle najbolj razumna, poštena in moralna – do nogometašev, navijačev in nogometa kot takšnega. Odločili smo se, da s člansko ekipo, zaradi nezmožnosti plačevanja obveznosti, nepreklicno odstopamo od tekmovanja v 2. slovenski nogometni ligi v tekmovalni sezoni 2016/17. Upamo, da bomo s tem ukrepom uspešno sanirali finančno luknjo in stodvajsetim mladim nogometašem naše nogometne šole omogočili nemoteno treniranje in tekmovanje. Odločitev, ki je bila sprejeta s strani Športnega društva Zavrč je težka predvsem zaradi VAS – simpatizerjev našega kluba, ki ste bili zraven zmeraj, ko smo Vas potrebovali. Prepričani smo, da nas boste razumeli in ostali tudi sedaj, ko Vas bomo potrebovali še bolj kot prej.

Iskrena hvala za razumevanje,

ŠD Zavrč