Nadaljevanje sezone

Počitka je konec in naši nogometaši že pridno trenirajo. Med zimskim premorom je ekipa doživela nekaj sprememb – mesto glavnega trenerja je zasedel Damjan Bezjak, pridružili so se nam še Robert Sraga, Robert Punčec, Matija Pofuk, Renato Punčec, Luka Papec, Kemal Kahrić, Timotej Pernat, Mitja Trop, Dejan Žgajner, Aljaž Avguštin in Gregor Predikaka. Dominik Dombaj, Tibor Banić, Andrej Mlinarič, Sandro Martinčević, Gregor Sluga, Marko Pajnkiher, Dominik Hunjet, Roman Rog in Dario Šincek so se odločili, da bodo nogometno pot nadaljevali drugje.

Damjan Bezjak je ob prevzemu vodenja članske zasedbe povedal: »Prepričalo me je to, da je klub izrazil željo, da si me res želi in predstavljeni so mi bili jasni in konkretni cilji za prihodnost, kar me vedno najbolj zanima. Moji občutki po prihodu v klub so dobri, vidi se, da ima klub tradicijo igranja in delovanja na višjem nivoju, kot smo trenutno, zato se vidi, da je velika želja po novi zgodbi.« Zaveda se, da vsaka stvar potrebuje čas, da dozori. »Vzpostaviti moram red, disciplino, odgovornost in predvsem pripadnost klubu s strani igralcev, kar bomo poskušali početi na vsakem treningu in na vsaki tekmi. Moj prvi cilj in pričakovanja so povezani s tem, da se čim prej povežem z igralci in klubom, da bomo sledili skupnim ciljem.«

Nekoliko spremenjena je tudi ekipa jedro katere so domači fantje. Sandi Petrovič, za katerega Bezjak pravi, da je najbolj zaslužen, da se je pridružil završkemu superligašu, se je za sodelovanje dogovoril tudi z Mitjo Tropom, ki bo v prihajajočem delu sezone opravljal funkcijo trenerja vratarjev. »Sandi je ekipo okrepili z novimi mladimi močmi, ki so prav gotovo naložba za prihodnost,« pripoveduje Damjan. Pravi, da je vzdušje v ekipi dobro, hkrati pa se zaveda, da se le-to ustvarja dalj časa. »Ampak imamo srečo, da imamo kar nekaj domačih fantov, ki so pravi fantje in so velik vezni člen med njimi in novimi igralci, zato mislim, da nam lahko uspe tudi na področju vzdušja in povezanosti v ekipi.« Nov trener Haložanov ve, da nosi tudi delež odgovornost za pozitiven utrip v slačilnici.

Pred nami je pestro pripravljalno obdobje, v katerem Zavrčane čakajo še štiri pripravljalne tekme, dve so že odigrali. »Za nami sta prvi pripravljalni tekmi – zmaga v Rogatcu proti NK MONS CLAUDIUS z 1:0 in remi v Zavrču proti NK Marjeta (4:4). Tekmi sta se odvili po mojih pričakovanjih, saj smo pokazali, da imamo hitro in gibljivo ekipo, ki premore hitro igro, na čem bodo temeljile moje zahteve do igralcev. Po drugi strani pa so pokazale, da imamo kar precej pomanjkljivosti v fazi branjenja in v fazi organiziranega napada. Čaka nas ogromno dela na področju taktike, saj se v določenih momentih tekme na igrišču kar izgubimo.« Bezjak je mnenja, da bi ekipa lahko bila telesno bolje pripravljena, kar pa bodo skušali popraviti do začetka sezone.

»Želim si, da bodo našo zagnanost in delovno vnemo, ki je res velika, prepoznali tudi navijači. Pri tem moram pohvaliti igralce in vse v klubu, ki pomagajo na različne načine.« Upa, da se bodo navijači ogledov tekem odzvali v čim večjem številu, hkrati pa obljublja, da bo ekipa v prvenstvenih tekmah storila vse, da osvoji 3 točke. »Tudi takrat si želimo podpore s tribun, ko nam ne bo šlo najbolje, ampak še vedno verjamem v to, da navijači prepoznajo pripadnost klubu in vedo, kdaj dajo igralci vse od sebe. Navijači to znajo ceniti.« Obljublja, da bodo priprave usmerjene tudi v to, navijačem pa se že vnaprej zahvaljuje za navijanje. »Želim si, da bi bili navijači spet zadovoljni in da bi radi prihajali na tekme v čim večjem številu.«

PRIPRAVLJALNE TEKME:
sobota, 15. 2. 2020, M. Claudius – Zavrč (0:1)
torek, 18. 2. 2020, Zavrč – Marjeta (4:4)
sobota, 29. 2. 2020, Zavrč – Cestica (5:1)
sobota, 7. 3. 2020, Gorišnica – Zavrč (2:2)
sreda, 11. 3. 2020, Zavrč – Grajena, ob 18:30,
sobota, 14. 3. 2020, Zavrč – Lenart, ob 16:00.

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka