ZAVRČ : MAJŠPERK

16.08.2017

Poraz z Dornavo

Zavrč 1:2 Dornava

Ivo Borak, Aleš Gril, Sašo Juričinec, Žiga Domjan, Kevin Vesenjak, Luka Kokot, Matej Lenart, Nikola Vočanec, Denis Borak, Predrag Dobrotič, Kristijan Lorbek, Peter Rižnar, Sandi Kelc, Rok Žganjar, Robert Spevan.

Milan Golc, Filip Hažič, Roman Novak, David Laura, David Golob, Aljoša Mar, Damijan Stubičar, Grega Petek, Jani Belšak, Anžej Arnuš, Benjamin Zagoršek, Matej Majcen, Matej Petrovič, Jernej Krajnc, Aljaž Petek.

V Zavrču nas je pričakalo oblačno in toplo vreme, idealne razmere za vnovično tekmo rumeno-zelenih. Pred okoli petdesetimi gledalci sta se tako pomerili članski zasedbi Zavrča in Dornave.

Prvi so s sredine krenili gostje, ki napada niso dobro organizirali, žoga je končala pri domačem čuvaju mreže. V 3. minuti so domači prišli do prvega udarca s kota, ki ga je izvajal Aleš Gril. V 8. minuti je po dobri podaji do strela prišel Kevin Vesenjak, ki je žogo z oddaljenosti desetih metrov pospravil v mrežo. Po dokaj izenačeni igri na sredini, so do priložnosti prišli gostje. Po hitrem prodoru Filipa Hažiča in dobri podaji v sredino, je David Laura stresel notranji del prečke, žoga se je odbila v gol. V 22. minuti si je domača obrambna vrsta ponovno privoščila grobo napako, dobro razpoloženi David Laura pa je žogo spretno spravil za hrbet Iva Boraka. Domači so se zbrali, v vnovičnem napadu je po podaji Aleša Grila z glavo skušal zaključiti Nikola Vočanec, a le do Milana Golca. Sledile so minute gostov, ki so poskušali z globinskimi podajami in hitrimi zaključki. 37. minuta in dobra podaja Aleša Grila, pred golom se je znašel Kevin Vesenjak, ki ni uspel spremeniti smeri žoge, ki je pripadla Milanu Golcu. Po grobem prekršku nad Rokom Žganjarjem je Aleš Gril žogo podal v kazenski prostor, kjer so v skoku dominirali gostujoči branilci. Do konca prvega polčasa nismo dočakali novih priložnosti.

V drugem polčasu so s sredine začeli domači, ki v uvodnih minutah niso uspeli oblikovati obetavnega napada. Že v 53. minuti so do obetavne priložnosti prišli gostje, ki so vrata Iva Boraka ogrozili z globinsko podajo, Damijan Stubičar pa zapravil morda najlepšo priložnost na tekmi. 56. minuta, nova priložnost gostov in grob prekršek Iva Boraka nad Davidom Lauro. Sodnik mu je pokazal direktni rdeči karton, v vrata domačinov je stopil Predrag Dobrotič. Igra se je prevesila na sredino igrišča, postala je bolj groba in z manj priložnostmi. V 67. minuti je Aleš Gril poskusil z direktnim strelom z okoli tridesetih metrov, a premalo natančno. V 69. minuti je po podaji s kota z glavo skušal zaključiti Nikola Vočanec, žoga je končala v avtu. Minute Zavrčanov niso obrodile uspeha, četudi se je igra za kar nekaj časa preselila v kazenski prostor gostov. Nikola Vočanec in Aleš Gril sta v 71. minuti ostala sama pred gostujočim vratarjem, ki je žogo z zadnjimi močmi odbil v nov kot. v drugem polčasu smo tako spremljali nekoliko boljšo igro, s slabšo realizacijo zaključka. V 76. minuti je Grega Petek žogo odbil daleč na domačo polovico, kjer jo je Predrag Dobrotič mirno sprejel in začel nov napad. Igra se je prevesila na sredino igrišča, posamezne priložnosti obojih so se hitro končale.

8.Makole Bar Miha20114:61

Vočanec Nikola 1