Stojnci 2-3 Zavrč (2:1)
Jaušovec 74', Kostanjevec 86'; Habrun 4', Bubek 70', Nahberger 82'

Uroš Gašperič, Primož Pernek, Patrik Vidovič, Marko Mlinarič, Stefan Andreas Kostanjevec, Tilen Šmigoc, Patrick Petrovič, Peter Jaušovec, Patrick Hameršak (46' Peter Meznarič), Silvo Meznarič, Alen Leben.

Tibor Banić, Luka Kokot, Damjan Habrun (46' Denis Nahberger), Sandro Martinčević, Gregor Sluga (28' Roman Rog), Teo Prapotnik, Dario Bubek (93' Dominik Hunjet), Milan Kokot, Dario Šincek, Dražen Kovaček (71' Žiga Domjan), Denis Potočnik.

V Stojncih sta se pomerila neposredna tekmeca na superligaški lestvici. Stojnci po sedmih krogih zasedajo šesto mesto, Zavrčani so mesto za njimi. V preteklem krogu so Haložani doma remizirali z Bočem, Stojnčani prav tako doma z 0:2 klonili proti Cirkulanam.

Gledalci v Športnem parku Stojnci so bili priča napetemu in izenačenemu boju. V uvodnih minutah so bili nevarnejši gostje, ki so prek Damjana Habruna v 4. minuti povedli. Sledili sta še dve dobri priložnosti, ki pa se nista končali z zadetkom. Domači so skušali zadeti prek hitrih protinapadov, kar jim je v 13. minuti tudi uspelo. Silvo Meznarič je zabil za izenačenje. Zadetek je Zavrčane nekoliko zmedel, vse več je bilo netočnih podaj, pravih priložnosti si niso priigrali. Pasivnost so domači kaznovali v 20. minuti, ko so prek Petra Jauševca zadeli za vodstvo. Domači so do konca prvega polčasa goste držali daleč od kazenskega prostora in uspešno zadržali vodstvo.

V drugi polčas so Zavrčani krenili še odločneje, Stojnčani pa so se pomaknili v obrambo. Ob glasnem vzpodbujanju navijačev, so Zavrčani v 70. minuti prek Daria Bubka prišli do izenačenja. Igra je postala bolj groba, napake obojih so se kar vrstile. Gostje so začutili priložnost, ko sta Dario Bubek in Denis Potočnik dobro izigrala domačo obrambo, a sodniki so kar dvakrat dosodili prepovedan položaj. Napetost je bila na vrhuncu, ko je ob bučnem spodbujanju završkih navijačev Denis Nahberger, joker s klopi, v 82. minuti zabil za vodstvo in zmago z 2:3.

Po čudovitem vikendu nas čaka še en naporen derbi, v soboto v Zavrč pridejo Cirkulane.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka
3.ŠD Grajena20111852:58341. Razred za prvaka
4.Tržec2093840:46301. Razred za prvaka
5.ŠD Gorišnica2056935:39211. Razred za prvaka

1.Središče ob Dravi1973937:46241. Razred za obstanek
2.ŠD PODLEHNIK1965834:47231. Razred za obstanek
3.Ormož1964939:39221. Razred za obstanek