Novice

23.09.2019

Zavrčanom uspel preobrat

Zavrč 3:2 Pragersko (0:2)
25' Banić (ag), 54', 62' Potočnik, 77' Šincek (p); 28' Novak (p)

Tibor Banič, Denis Nahberger, Denis Potočnik (80' Nikola Vočanec), Sandro Martinčević, Gregor Sluga, Teo Prapotnik (73' Luka Kokot), Milan Kokot, Marko Pajnkiher (46' Roman Rog), Dario Šincek, Dario Bubek, Žiga Domjan (46' Damjan Habrun).

Uroš Krivec, Vid Stojnšek, Žan Vindiš, Jakob Ules, Marko Gregorc, Žan Mohorko, Jan Breznik, Luka Kovačič, Nejc Brumec, Denis Hajnc, Primož Novak (46' Vid Ules).

Pred malo manj kot sto gledalci sta se pomerili ekipi, ki sta v 4. krogu zasedli zadnje in četrto mesto na superligaški lestvici. Zavrčani so v preteklem krogu remizirali v Bukovcih, Pragerčani doma z 2:0 premagali Stojnce.

V 5. minuti je gledalce ogrel Gregor Sluga, ki je za las zgrešil stičišče prečke in vratnice. Štiri minute kasneje je po asistenci Denisa Nahbergerja Žiga Domjan meril mimo vrat gostujočega čuvaja mreže. Nevarni so bili tudi gostje, ki so v 14. minuti nevarno poskusili prek Primoža Novaka, žogo pa je Tibor Banić uspel odbiti. Domači so hitro krenili v protinapad, a Denis Nahberger ni izkoristil lepe podaje Marka Pajnkiherja. V 25. minuti so gostje povedli po napaki domače obrambe. Teo Prapotnik je podal Tiborju Baniću, pred katerim se je žoga nepričakovano odbila. Vratar jo je ob izbijanju zgrešil in s pogledom jo je lahko le pospremil, ko se je odkotalila v gol. Samo tri minute kasneje so gostje prišli do novega zadetka in občutnega vodstva. Žoga je v kazenskem prostoru v roko zadela Gregorja Slugo in sodnik je pokazal na belo točko. Primož Novak je izkoristil priložnost in povišal vodstvo na 2:0. Do konca prvega polčasa igra ni več stekla, Denis Nahberger je v 37. minuti meril mimo gola Uroša Krivca in polčas se je končal z vodstvom gostov z 0:2.

Drugi polčas so Zavrčani začeli odločneje. V slačilnici sta ostala Marko Pajnkiher in Žiga Domjan, namesto njiju sta v igro stopila Roman Rog in Damjan Habrun. Pri gostih je namesto Primoža Novaka v igro vstopil Vid Ules. Že v 54 minuti je Denis Potočnik zadel za zmanjšanje zaostanka, za popolni priključek pa je poskrbel v 62. minuti, ko je zabil še drugič. Izenačenje je Zavrčanom dalo novega zagona, gostje so se osredotočili na obrambo, vse manj je bilo nevarnih priložnosti. V 77. minuti je glavni sodnik srečanja ponovno pokazal na belo točko. Po udarcu s kota je nekdo od Pragerčanov v kazenskem prostoru storil prekršek nad Damjanom Habrunom in Dario Šincek je imel priložnosti zadeti za zmago. Slednjo je izkoristil in poskrbel za popoln preobrat ter zmago Zavrča s 3:2.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka
3.ŠD Grajena20111852:58341. Razred za prvaka
4.Tržec2093840:46301. Razred za prvaka
5.ŠD Gorišnica2056935:39211. Razred za prvaka

1.Središče ob Dravi1973937:46241. Razred za obstanek
2.ŠD PODLEHNIK1965834:47231. Razred za obstanek
3.Ormož1964939:39221. Razred za obstanek