Novice

17.09.2019

Izenačen dvoboj

Bukovci 1:1 Zavrč (1:1)
33' Hebar; 16' Bubek

Aleš Horvat, Matic Topolnik, Domen Bauman, Matjaž Medved, Jožef Ostroško, Marko Cebek, Niko Veršič (72' Gregor Golob), David Zorec (85' Matic Vršič), Darjan Čeh (17' Kristijan Pintarić), Krešimir Plemeniti (66' Severin Serdinšek), Gregor Hebar.

Tibor Banić, Denis Nahberger (62' Dominik Hunjet), Luka Kokot (80' Rok Žganjar), Sandro Martinčević, Gregor Sluga, Roman Rog, Milan Kokot, Marko Pajnkiher, Dario Šincek, Dario Bubek, Žiga Domjan (66' Damjan Habrun).

Domači so v preteklem krogu s 5:3 izgubili v Stojncih, gostje so v Zavrču tesno, z 1:2 izgubili z Apačami.

Dvoboj so Zavrčani začeli odločno, kar je v 11. minuti s strelom z razdalje potrdil Roman Rog, ki je le za malo zgrešil nasprotnikov gol. Natančnejši je bil Dario Bubek, ki je v 16. minuti poskrbel za vodstvo Haložanov z 0:1. Po prvem zadetku se je igra nekoliko umirila, v 26. minuti pa so prvič resno zagrozili domačini, ki so po strelu s kota ogreli gostujočega vratarja Tiborja Banića. Završki napad nikakor ni stekel, vsi poskusi so se končali pred šestnajstmetrskim prostorom Aleša Horvata. Domačo obrambo je v 29. minuti s strelom od daleč skušal prelisičiti Marko Pajnkiher, ki pa je bil premalo natančen. Gostje so vse napore usmerili v preboj domače obrambe in s tem pustili preveč prostora. Bukovčani so prek Gregorja Hebarja v 33. minuti izenačili. Zavrčani so do konca prvega polčasa skušali povesti. Najbližje uspehu je bil Dario Bubek, ki je v 40. minuti atraktivno poskusil s škarjicami, a za malo zgrešil.

Tudi drugi polčas so Zavrčani začeli dobro, a s svojimi poskusi niso zares ogrozili gola domačih. Bukovčani niso prepuščali pobude gostom, že v 6. minuti drugega polčasa so nevarno sprožili proti golu Tiborja Banića, ki pa je bil tudi tokrat na pravem mestu. V 57. minuti so bili ponovno nekoliko nevarnejši Zavrčani, Aleš Horvat pa je spremljal napad in žogo brez težav ujel. V 68. minuti je Marko Cebek, po grobem prekršku nad Sandrom Martinčevićem, prejel drugi rumeni karton in posledično predčasno končal v slačilnici. Igra je postala nekoliko bolj panična, napake obojih so se kar vrstile, vse pogosteje se je bil primoran oglasiti glavni sodnik. V 76. minuti so Zavrčani prišli do prostega strela, a ponovno prek gola. Tudi domači niso izkoristili prostega strela, ki so si ga priigrali v 79. minuti. Že dve minuti za tem je nov prosti strel izvajal Gregor Sluga, ki je meril visoko prek gola. Zavrčani niso odnehali, vnovič so napadli prek Daria Bubka, ki je sam stekel proti golu, Matjaž Medved pa je njegov prodor zaustavil z vlečenjem. Gostje so tako prišli do novega prostega strela, žoga pa je tokrat zletela tik mimo leve vratnice. V izdihljaju sodnikovega podaljška so Zavrčani poskušali po boku, a tudi tokrat brez uspeha. Domači so poskusili s hitrim protinapadom, bili premalo natančni in sodnik je odpiskal konec srečanja.

Zavrčane nova preskušnja čaka že v nedeljo, ko v goste prihajajo nogometaši Pragerskega.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka
3.ŠD Grajena20111852:58341. Razred za prvaka
4.Tržec2093840:46301. Razred za prvaka
5.ŠD Gorišnica2056935:39211. Razred za prvaka

1.Središče ob Dravi1973937:46241. Razred za obstanek
2.ŠD PODLEHNIK1965834:47231. Razred za obstanek
3.Ormož1964939:39221. Razred za obstanek