Novice

08.09.2019

V prvenstvu ne steče

Zavrč 1:2 Apače (1:1)
33' Potočnik; 41', 64' Leljak

Karlo Kociper, Denis Nahberger, Luka Kokot, Sandro Martinčević, Gregor Sluga, Roman Rog (78' Rok Žganjar), Milan Kokot, Dominik Hunjet (64' Nikola Vočanec), Dario Šincek, Denis Potočnik (45' Dražen Kovaček), Dario Bubek.

Benjamin Valentan, Leon Tašner, Marko Motaln, Matic Frank Ličina, David Bračič, Martin Avguštin (84' Aljoša Furk), Aleš Predikaka (42' Kim Sambolec), Kristjan Fridrih, Žan Leljak (82' Nejc Šenkiš), Sergej Košnik (90' Smiljan Vajsbaher).

Pred nekaj več kot sedemdesetimi gledalci sta se v hladnem in deževnem popoldnevu pomerili ekipi Zavrča in Apač. Domači so v prvih dveh krogih prvenstva nanizali dva poraza, sredino pokalno tekmo s Podvinci pa dobili z 1:0. Tudi gostje so v uvodu prvenstva zabeležili dva poraza, pokalno tekmo s Cirkulanami pa bodo odigrali čez teden.

V prvem polčasu so bili nevarnejši gostje, ki so že v uvodnih minutah zatresli vratnico. Kljub začetni prevladi nogometašev Apač, so prvi zadeli domači. Po dobro izvedenem protinapadu je v 28. minuti v polno zabil Denis Potočnik. Gol je domačim dal nekaj mirnosti, igra je bolj stekla in ko se je zdelo, da so se uspeli popolnoma umiriti, so gostje v 41. minuti izenačili. Do konca prvega polčasa Zavrčani niso našli odgovora na igro razposajenih gostov.

V drugem polčasu domači niso in niso našli pravega ritma. Ves čas so skušali izpeljati dober napad, a žoga ni našla poti do mreže. Nesproščenost in slabo organiziranost domačih so izkoristili gostje, ki so v 64. minuti prek Žana Leljaka ponovno izkoristili ponujeno priložnost in zabili za končnih 1:2. Karlo Kociper, domači čuvaj mreže, ki se je vrnil po poškodbi, je parkrat dobro posredoval in preprečil izdatnejši izkupiček gostov iz Apač. Pa vendar so nekaj priložnosti imeli tudi domači, morda najlepšo na tekmi je malo pred koncem srečanja zapravil Luka Kokot, ki se je sam znašel pred gostujočim vratarjem, a meril visoko preko gola. Če smo v drugem polčasu videli le en zadetek, pa je glavni sodnik pokazal kar šest rumenih kartonov – dva na strani domačih, štiri na strani gostov. Sicer pa je glavni sodnik po rumen kartonček na današnji tekmi segel kar dvanajstkrat.

Uvod v sezono rezultatsko resnično ni med boljšimi, a fantje so predvsem na sredini tekmi dokazali, da zmorejo premagati in izločiti tudi najboljše. Verjamemo, da se bo tudi v prvenstvu kmalu obrnilo na bolje in takrat bodo Zavrčani nizali zmage, kot smo bili vajeni v preteklih letih.

Prihodnjo nedeljo nas čaka gostovanje pri Bukovcih.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka
3.ŠD Grajena20111852:58341. Razred za prvaka
4.Tržec2093840:46301. Razred za prvaka
5.ŠD Gorišnica2056935:39211. Razred za prvaka

1.Središče ob Dravi1973937:46241. Razred za obstanek
2.ŠD PODLEHNIK1965834:47231. Razred za obstanek
3.Ormož1964939:39221. Razred za obstanek