Zavrč 1:0 Podvinci (1:0)
35' Hunjet

Tibor Banić, Žiga Domjan, Rok Žganjar, Gregor Sluga, Luka Kokot, Dominik Hunjet (86' Damjan Habrun), Dario Šincek, Denis Nahberger, Nikola Vočanec (66' Roman Rog), Denis Potočnik, Dario Bubek (89' Dario Bubek).

Tibor Cajnko, Nikola Prahić, Žiga Ramšak, Damir Zagoršek, Jan Oman (46' Branko Lah), Leon Anžel (89' Nino Šoštarič), Denis Kuserbanj (46' Rok Svenšek), Aleš Čeh, Marko Šegula (46' Rok Koren), Ziko Jan Zajko, Patrik Jaušovec (46' Žan Zamuda Horvat).

Zavrčani se po dveh porazih v Super ligi nadejajo boljšega rezultata na pokalni tekmi. Gostje so v 3. SNL nanizali dve zmagi in trenutno na lestvici zasedajo drugo mesto.

Gostje so si uvodoma priigrali dve lepi priložnosti, a pri obeh je bil na pravem mestu Tibor Banić. Zavrčani so prek Denisa Potočnika dobro prodirali v 13. minuti, do pravega zaključka pa ni prišlo. Podvinčani so nekoliko preveč enostavno prihajali do priložnosti, Zavrčanom so pustili zelo malo prostora za dober napad. V 18. minuti so si gostje priigrali kot, žoga pa je zletela mimo gola. Haložani so pritisnili in v 21. minuti jim je uspelo sestaviti dva dobra napada, a tudi tokrat brez zaključnega strela. Že v naslednji lepo odigrani akciji med Denisom Potočnikom in Gregorjem Slugo, je slednji meril malo čez gol. Če so uvodne minute pripadle gostom, so v nadaljevanju Zavrčani prestavili v višjo prestavo. V 34. minuti je gostujočega čuvaja mreže ogrel Dario Šincek in domačim priigral strel s kota. Dobra podaja s kota, osamljen Dominik Hunjet, ki je žogo s spretnim strelom pospravil v gol tik ob vratnici. 35. minuta in vodstvo Haložanov 1:0. Podvinčani so imeli v zadnji minuti prvega polčasa strel z roba kazenskega prostora, a merili visoko prek gola.

V drugi polčas so s sredine krenili domači. V 51. minuti so gostje prišli do nevarne priložnosti, Tibor Banić pa je žogo z zadnjimi močmi odbil čez gol. Domači so prvo resno priložnost v drugem polčasu zapravili v 60. minuti, ko se je Denis Potočnik sam znašel pred golom Podvincev, a slabo sprejel podano žogo. Domači so začutili priložnost, da povišajo prednost, gostje pa so se usmerili v iskanje priložnosti v protinapadih. Sledili so trenutki gostov, ki so nekajkrat močno ogrozili vrata Tiborja Banića, ki se je prav vsakič izkazal z izvrstnim posredovanjem. V 80. minuti je do priložnosti prišel Roman Rog, nato do odbite žoge Denis Potočnik, Tiborju Cajnku je žogo ponovno uspelo odbiti, a le do Daria Šincka, ki je s strelom od daleč meril mimo vratnice. V nadaljevanju je igra večinoma potekala na sredini igrišča, brez priložnosti, ki bi utegnile spremeniti izid. Zavrčani so nadzorovali potek srečanja, gostje so se zdeli, kot bi se že sprijaznili s porazom. V sodnikovem podaljšku so si sicer priigrali dobro priložnost, ki pa se ni končala z zaključnim strelom.

Zavrčani so si z zmago zagotovili napredovanje v pokalnem tekmovanju, naslednja prvenstvena tekma pa jih čaka že v soboto – v goste prihajajo Apače.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka
3.ŠD Grajena20111852:58341. Razred za prvaka
4.Tržec2093840:46301. Razred za prvaka
5.ŠD Gorišnica2056935:39211. Razred za prvaka

1.Središče ob Dravi1973937:46241. Razred za obstanek
2.ŠD PODLEHNIK1965834:47231. Razred za obstanek
3.Ormož1964939:39221. Razred za obstanek