Gerečja vas 3:1 Zavrč (2:1)
Hertiš 32', 51', Rozman 35' (p); Bubek 3'

Alen Frlež, Tadej Habjanič, Miha Lešnik, Alen Kokot, Matic Šlamberger, Simon Kaisersberger (90' Jože Šmigoc), Marko Drevenšek, Tadej Rozman, Nino Šešo (70' Gregor Gasenburger), Damjan Hertiš, Aljaž Medved.

Tibor Banić, Žiga Domjan (68' Teo Prapotnik), Sandro Martinčević, Gregor Sluga, Luka Kokot, Dominik Hunjet (75' Rok Žganjar), Dario Šincek, Denis Nahberger (58' Marko Pajnkiher), Roman Rog, Denis Potočnik, Dario Bubek.

Pred stotridesetimi gledalci sta se pomerili ekipi Gerečje vasi in Zavrča. Domačini so v prejšnjem krogu gostovali v Stojncih in slavili z 1:4, gostje so doma igrali z Markovci in v sodniškem podaljšku izgubili z 0:1.

Uvod v tekmo je pripadel Zavrčanom, ki so že v 3. minuti povedli. Po ukradeni žogi na sredini igrišča je Dario Bubek s strelom z razdalje premagal domačega čuvaja mreže. V nadaljevanju so si priigrali še nekaj priložnosti, ki pa niso spremenile izida. V 26. minuti je proti golu Alena Frleža sam stekel Denis Potočnik, a bil premalo natančen. Domači so stavili na hitre protinapade in v 32. minuti izenačili. Ob slabem posredovanju gostujoče obrambe je v polno zadel Damjan Hertiš. Domači so izkoristili še drugo napako gostujoče obrambe, ko je v 35. minuti žoga v kazenskem prostoru nesrečno zadela roko Gregorja Slugo, sodnik pa je pokazal na belo točko. Tadej Rozman je zabil za vodstvo z 2:1. Do konca prvega polčasa se izid, kljub močni prevladi Zavrčanov, ni spremenil. Tudi nogometaši Gerečje vasi v nadaljevanju prvega polčasa niso ogrozili gola Tiborja Banića.

V drugi polčas so Haložani krenili odločneje, domačine so popolnoma stisnili na njihovo polovico. Nogometaši Gerečje vasi so ofenzivo gostov v svoj prid izkoristili s hitrim protinapadom in v 51. minuti vodstvo povišali na 3:1. Dobljeni zadetek je Zavrčane popolnoma dotolkel, igra je postala enakovredna in brez novih priložnosti. Oboji so delali napake, domačini so se uspešno branili in nadzirali potek igre. Vsi poskusi spremembe izida so bili neuspešni in srečanje se je končalo z rezultatom iz 51. minute.

V prihodnjem tednu sta na sporedu dve domači tekmi. V sredo nas čaka pokalna proti Podvincem, v soboto prvenstvena z Apačami.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka
3.ŠD Grajena20111852:58341. Razred za prvaka
4.Tržec2093840:46301. Razred za prvaka
5.ŠD Gorišnica2056935:39211. Razred za prvaka

1.Središče ob Dravi1973937:46241. Razred za obstanek
2.ŠD PODLEHNIK1965834:47231. Razred za obstanek
3.Ormož1964939:39221. Razred za obstanek