24.08.2019

Poraz v podaljšku

Zavrč 0 – 1 Markovci (0:0)
Leben 93'

Tibor Banić, Žiga Domjan, Sandro Martinčević, Gregor Sluga, Luka Kokot (76' Teo Prapotnik), Marko Pajnkiher (30' Dominik Hunjet), Dario Šincek, Denis Nahberger, Roman Rog, Denis Potočnik, Nikola Vočanec (61' Rok Žganjar).

Sašo Starčič, Nejc Lončarič, Aljaž Majcen, Sergej Krajnc, Primož Klinc, Aleš Šuen, Aleš Gril, Matej Murat, Peter Vogrinec (67' Timotej Zemljarič), Miha Leben, Adrian Bezjak (85' Blaž Križaj).

Prvo tekmo v Super ligi MNZ Ptuj so Zavrčani odigrali pred okoli tristo gledalci. Po petih pripravljalnih tekmah, v katerih so zabeležili štiri zmage in tesen poraz, so v napetem pričakovanju začetka nove tekmovalne sezone.

Uvodne minute so minile brez pravih priložnosti, obe ekipi sta bili nekoliko zadržani. V 10. minuti so domači prišli do prvega prostega strela, ki ga je izvedel Gregor Sluga. Nova priložnost se je ponudila dve minuti kasneje, ko je po prekršku nad Luko Kokotom s prostega strela ponovno poizkusil Gregor Sluga, tokrat naravnost v naročje Saša Starčiča. Protinapad Markovcev se je končal s strelom iz kota, vendar pa gostje niso uspeli sestaviti nevarne akcije. Domača obramba je ostala zbrana in odbila tudi naslednji napad. V začetku 19. minute so gostje prišli do prostega strela, kar so domači odbili v kot. Peter Vogrinec je zapravil novo priložnost gostov, ko je z neposredne bližine meril visoko preko vrat Tiborja Banića. Dario Šincek je v 20. minuti zapravil morda najlepšo priložnost domačih, ko je lepo izigral gostujočo obrambo in prišel do gola, tam pa slabo podal vtekajočemu soigralcu. Po hitrem protinapadu gostov, ko je Sergej Krajnc sam vtekel proti golu in skušal podati Petru Vogrincu, je njegovo namero v zadnjem hipu prestregel Sandro Martinčević. V 27. minuti srečanja je porumenel Marko Pajnkiher, gostje pa niso izkoristili priložnosti za spremembo izida. Marko se je v obrambni akciji poškodoval in v naslednji prekinitvi zapustil igrišče. Na njegovo mesto je prišel Dominik Hunjet. V 33. minuti so gostje ponovno zasnovali obetaven napad, ki pa se je, na srečo domačih ljubiteljev nogometa, končal brez zadetka. Enako je bilo minuto kasneje, ko so gostje zgrešili tako rekoč prazna vrata Tiborja Banića. Zavrčani so se otresli pritiska gostov, a niso sestavili nevarnega napada. V 40. minuti srečanja je s strelom od roba kazenskega prostora poskusil Roman Rog, a bil premalo natančen. Na drugi strani so gostje pripravili hiter protinapad, na pravem mestu Tibor Banić. V 43. minuti je bil storjen prekršek nad Luko Kokotom, izvajanje prostega strela je prevzel Dominik Hunjet.

S sredine so krenili gostje, ki pa so žogo hitro prepustili domačim. V 50. minuti so si domači priigrali udarec s kota, a tudi tokrat brez spremembe izida. Gostje so v 53. minuti prišli do prostega strela, ki pa se je obrnil v hiter protinapad domačih, kar je s prekrškom prekinil Matej Murat. Za posredovanje je prejel rumeni karton. Domači so še naprej pritiskali in si priigrali nekaj lepih priložnosti, a jih zapravili brez pravega strela. Na drugi strani so Markovčani računali na hitre protinapade in v 57. minuti zadeli prečko. Gostje so si v 60. minuti priigrali prosti strel, tokrat pa brez nevarnosti za Tiborja Banića. Domači strateg je posegel po drugi menjavi, Nikolo Vočanca je zamenjal Rok Žganjar. Gostje so v 66. minuti ponovno poskusili z obetavnim protinapadom, a za dober meter zgrešili. Nova menjava, gostujoči trener je namesto Petra Vogrinca v igro poslal Timoteja Zemljariča. 70. minuta in nova priložnost gostov – tudi tokrat na pravem mestu Tibor Banić. Odlična priložnost domačih v 73. minuti se je končala s prekrškom v napadu. Domači strateg je opravil še zadnjo menjavo, ko je namesto Luke Kokota v igro poslal Tea Prapotnika. Igra je postala vse bolj napeta, v 78. minuti je porumenel Roman Rog, gostje pa tudi tokratnega prostega strela niso spremenili v zadetek. V 83. minuti so si gostje priigrali prosti strel. Izvedel ga je Matej Murat, ki je zadel živi zid, Žiga Domjan pa je nato žogo izbil v kot. V sodnikovem podaljšku so domači naredili napako, ki so jo gostje spremenili v zadetek za zmago z 0:1.

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka