07.08.2019

Uspešni proti podmladku Varaždina

Zavrč 2:0 Varaždin U-19
Domjan, Bubek

Tibor Banić, Luka Kokot, Teo Prapotnik, Žiga Domjan, Gregor Sluga, Mislav Šincek, Dominik Hunjet, Marko Pajnkiher, Dario Bubek, Denis Nahberger, Rok Žganjar, Dominik Dombaj, Sandro Martinčević, Nikola Vočanec, Milan Kokot.

Edvin Bratuša, Filip Tomašković, Dominik Vrtarić, Ivan Težački, Domagoj Banec, Jan Horvat, Luka Mezga, Jozef Kuqi, Luka Petrinec, Antonio Dedić, Patrik Kirić, Silvio Jovan, Karlo Dumbović, Luka Posavec, Noa Vugrinec, Ivan Dolovski, Marko Karavla, Luka Vajagić.
Nekaj deset gledalcev si je ogledalo četrto pripravljalno tekmo završkega superligaša.

Že v 8. minuti srečanja so gostje prišli nevarno blizu zadetku, ko sta se kar dva napadalca popolnoma sama znašla pred Tiborjem Banićem. Hrvat v mreži završkega ponosa je ohranil mirno kri in žogo brez težav odbil ter nato v skoku ujel. Ponovno se je izkazal v 10. minuti, ko je odbil vnovičen poskus mladih Varaždinčanov. Gostje so v prvih petnajstih minutah zelo enostavno prišli do priložnosti, domači pa so bili v nekakšnem krču, daleč stran od vrat Edvina Bratuše. V 13. minuti so prvič nase opozorili Zavrčani, ki so poskušali s predložkom, pravega zaključka pa gledalci niso dočakali. Enako je bilo pri predložku s kota. Protinapad so izkoristili gostje, ki so ponovno ogrozili vrata Tiborja Banića, razpoloženi vratar pa je bil tudi tokrat na pravem mestu. V 21. minuti so gostje zatresli mrežo Zavrča, a sodnik je, še preden je žoga v celoti prešla golovo črto, prisodil prepovedan položaj. Gostje so vse prevečkrat prihajali do priložnosti, domači nikakor niso sestavili dobrega napada, večina žog jim je bila odvzetih že na sredini igrišča. Domači so v 34. minuti prišli do prve resne priložnosti, ki jo je Žiga Domjan spremenil v zadetek za vodstvo z 1:0. Pet minut kasneje so bili ponovno nevarni gostje, Tibor Banić pa je žogo tudi tokrat odbil v kot. Le minuto za vnovičnim poskusom gostov, so domači zadeli še drugič. Tokrat je s precejšnje oddaljenosti sprožil Dario Bubek in zabil za 2:0. Gostje niso objokovali zaostanka, tudi oni so poskušali s strelom od daleč, a razigran Tibor Banić je bil tudi tokrat zbran.

Tudi v začetku drugega polčasa so bili aktivnejši in nevarnejši gostje – bili so več pri žogi in posledično so si priigrali več priložnosti, zmeraj pa je bil na pravem mestu Tibor Banić. V 67. minuti so si gostje priigrali nov prosti strel, a tudi tokrat bili nezbrani v zaključni fazi napada. Nevarnejši so bili minuto kasneje, Tibor Banić pa je ponovno ostal zbran in preprečil spremembo izida. V 78. minuti so do nove priložnosti prišli Zavrčani, a tokrat so se gostujoči branilci izkazali z dobrim blokom. Zadnjo priložnost na srečanju so si priigrali vseskozi nevarni Hrvati, ki so poskusili s strelom od daleč, nato z udarcem s kota.

Naslednjo v seriji pripravljalnih tekem končujemo z zmago z 2:0. Sledi vikend počitka in regeneracije, nato 17. 8. 2019 za generalko pred začetkom prvenstva v Športni park Zavrč pride ekipa NK Stojnci.

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka