12.08.2017

Drugi polčas domačim

Zavrč 5:1 Nafta mladina

Ivo Borak, Aleš Gril, Sašo Juričinec, Žiga Domjan, Kevin Vesenjak, Luka Kokot, Matej Lenart, Nikola Vočanec, Denis Borak, Denis Potočnik, Boštjan Frangež, Predrag Dobrotić, Kristijan Lorbek, Peter Rižnar.

Pred maloštevilnimi gledalci se je članska ekipa Športnega društva nogometna šola Zavrč pomerila z mladinsko selekcijo lendavske Nafte. Pogoji za igro so bili dobri, hladno ozračje so na trenutke presekale kratkotrajne plohe.

Uvodne minute so pripadle mlajšim nogometašem, ki so po hitrem prodoru in napaki domače obrambe zadeli za vodstvo z 0:1. Šok po prejetem zadetku je bil kratkotrajen, domači so se zbrali in pričeli z odločnimi napadi. Denis Potočnik je žogo odlično priigral že na sredini igrišča in po dvojni podaji s Kevinom Vesenjakom sprožil strel proti golu, a za las zgrešil. Minuto kasneje se je pred gostujočim golom znašel Sašo Juričinec, ki je streljal v vratarjevo naročje. Začele so se minute Zavrča. Denis Potočnik je, po prodoru po levi strani, odlično podal Kevinu Vesenjaku, ki je ostal sam pred golom. Gostujoči vratar je ponovno odlično posredoval in preprečil neoviran strel na gol. V 16. minuti je Sašo Juričinec dobro podal Denisu Potočniku, ki je vratarja skušal premagati s peto. Naslednji napad je izvedel Peter Rižnar, ki je poskusil z dvajsetih metrov. Dober strel je gostujoči vratar odbil, do žoge je prišel Denis Potočnik, ki ponovno ni uspel doseči tako želenega zadetka. Gostje so se popolnoma zaprli, redki so bili trenutki, ko so uspeli izvesti delni napad. Na drugi strani so imeli domači popolno prevlado in kontrolo nad dogajanjem – manjkala je dobra realizacija zaključnega strela. Proti koncu prvega polčasa je tempo nekoliko padel, vnovičnih priložnosti nismo dočakali.

Začetek drugega polčasa je bil zelo podoben koncu prvega – umirjena igra brez pravih priložnosti. V 62. minuti smo dočakali izenačenje. Po podaji Aleša Grila je Žiga Domjan z glavo žogo preusmeril v gol in poskrbel za veselje domačih navijačev. Nekaj minut kasneje je s podobnim strelom poskusil Sašo Juričinec, a meril v naročje vratarja. V 60. minuti se je pred preizkušnjo ponovno znašel Ivo Borak, ki je po strelu s kota žogo preusmeril v prečko in preprečil novo veselje gostov. V 64. minuti je Aleš Gril žogo pridobil na sredini, uspešno preigraval in s petnajstih metrov žogo poslal za hrbet gostujočega čuvaja mreže. Minuto kasneje je do priložnosti ponovno prišel Sašo Juričinec, a brez zadetka. Ponovno je poskusil v 72. minuti, ko je po strelu z razdalje do žoge prišel Aleš Gril, ki je z desetih metrov zadel za vodstvo 3:1. Minuto kasneje je prečko stresel Denis Potočnik, ki je do zadetka prišel v 82. minuti, ko je po hitrem prodoru izigral celotno obrambo in zabil za 4:1. Za rezultat srečanja je v 84. minuti poskrbel Peter Rižnar, ki je zadel po dosojeni najstrožji kazni, ki jo je priigral Nikola Vočanec.

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka