05.08.2019

Poraz z Varteksom

Tibor Banić, Milan Kokot, Rok Žganjar, Gregor Sluga, Sandro Martinčević, Mislav Šincek, Domnik Hunjet, Marko Pajnkiher, Denis Potočnik, Denis Nahberger, Žiga Domjan, Luka Kokot, Dario Bubek, Damjan Habrun, Nikola Vočanec, Roman Rog, Dario Šincek, Teo Prapotnik, Dominik Dombaj.

Luka Domjan, Jakob Šprem Veljavečki, Dino Pomper, David Sušac, Karlo Benković, Romano Nježić, Silvestar Žganec, Dominik Masten, Robert Pakšec, Matija Kuhar, Matija Šenkiš, Ante Pozder, Tihomir Šoštarič, Lovro Težački, Fran Kukec, Karlo Macenovič, Danijl Vuković, Borna Radić.

Domači navijači so lahko spremljali že tretjo zaporedno pripravljalno tekmo, ki so jo njihovi ljubljenci odigrali na domačem stadionu. Tokrat so v goste prišli nogometaši NK Varteks, ki jih vodi Željko Orehovec, dolgoletni trener naše nogometne šole.

V prvih minutah se je zdelo, da so gostje bili nekoliko več pri žogi, bili so odločnejši in drznejši, a to ne pomeni, da Zavrčani niso napadali in skušali prvi zatresti nasprotnikovo mrežo. V prvih petnajstih minutah ni bilo lepše priložnosti, bile so zgolj nekakšne polpriložnosti in poskusi pobega, igra pa je večinoma potekala na sredini igrišča oz. nekoliko pomaknjena na polovico Haložanov. V 16. minuti je Denis Potočnik dobro podal na sredino, kjer se je, po podaji Denisa Nahbergerja z glavo, pred gostujočim vratarjem sam znašel Žiga Domjan, ki pa je bil prepočasen. V naslednjem napadu so bili zelo nevarni gostje, žogo pa so domači branilci preusmerili v kot. V 24. minuti srečanja je po dobro odigrani akciji pred Luko Domjanom sam ostal Denis Potočnik, ki je žogo hladnokrvno potisnil mimo gostujočega vratarja in zabil za 1:0. V 30. minuti so gostje lepo preigrali domačo obrambo in zabili za 1:1. V 35. minuti je s strelom od daleč poskusil Marko Pajnkiher, ki je bil premalo natančen. Igra se je zelo razživela, priložnosti so se vrstile na obeh straneh. V 37. minuti so domači imeli priložnost s prostega strela, po dobri podaji Gregorja Sluge je Marko Pajnkiher ponovno meril preko vrat Luke Domjana. 5 minut pred koncem prvega polčasa so si gostje priigrali dve lepi priložnosti, a se obakrat dodobra zapletli in obetavna napada končali brez strela na gol. To so popravili v 43. minuti, ko so prišli do lepega zadetka z glavo. Gostje so novo priložnost za povišanje rezultata dobili v zadnji minuti prvega polčasa, a je žoga po prostem strelu zletela v kot.

Drugi polčas se je začel s pospešenim napadanjem gostov. Že v uvodu drugega polčasa so si gostje s Hrvaške priigrali dva udarca s kota, nato ponovno ukradli žogo domačim napadalcem in ponovno nevarno poskusili prek Roberta Pakšeca. V 52. minuti so izkoristili zmedo domačih branilcev in zabili za 1:3. Zavrčani so priložnosti iskali v protinapadih. Gostje so bili še naprej nevarni, željni novih zadetkov. V 59. minuti se je izkazal Tibor Banić, gostje pa so pospešeno napadali, prihajali do novih priložnosti in v 62. minuti povišali vodstvo na 1:4. Nadalje je tekma potekala mirno, brez resnih priložnosti obojih. Gostje so še zmeraj bili več pri žogi in bili bolj nevarni, domači so se postavili v obrambo in priložnosti iskali prek protinapadov. Dario Šincek je v 86. minuti, po lepi podaji Milana Kokota, sam stekel proti gostujočemu vratarju, ki ga je, ob pomoči branilca, prisilil žogo spustiti v gol avt. Gostje enake priložnosti niso izpustili iz rok. V 88. minuti so hladnokrvno zabili za zmago z 1:5.

Nova pripravljalna tekma Zavrčanov bo že v sredo, ko v Športni park Zavrč pride mladinska ekipa Varaždina.

Sezona 2020/2021 » Super liga MNZ PTUJ 2020/21 » Lestvica (odigrane tekme)

2.STOJNCI960321:1818
3.Bukovci951320:1916