22.04.2019

Konec pokala z novo prvenstveno zmago

NK KETY EMMI BISTRICA 2:1 ZAVRČ

17' Polegek, 32' Pesjak; 58' Leben

Jaka Dabanovič, Žan Kovačič (46' Nejc Lipoglav), Andraž Korošec, Rok Rozman (56' Amadej Ribič), Rok Horvat (46' Jakob Mesarič), Alen Korošec, Agonis Bajraktaraj, Žiga Pesjak (46' Nejc Bračko), Tomaž Avguštin (56' Luka Kenda), Aljaž Polegek, Vito Gorza.

Karlo Kociper, Luka Kokot (46' Rok Žganjar), Matej Lenart, Sandi Kralj, Andrej Mlinarič, Rok Marinič, Denis Nahberger (75' Stojan Muršek), Gregor Sluga, Nikola Vočanec (86' Aleksander Koželj), Miha Leben, Žiga Domjan.

V Bistrici si je nekaj več kot petdeset gledalcev ogledalo 4. krog Pokala MNZ Ptuj. Zavrčani, trenutno vodilni v 1. razredu MNZ Ptuj, so gostovali pri trenutno tretji ekipi 3. SNL Sever.

Zavrčani so se tretjeligašev lotili izjemno previdno. Morda nekoliko preveč previdno, saj so v prvem polčasu zabeležili le nekaj zgrešenih strelov in žogo za hrbtom Karla Kocipra. Haloški čuvaj mreže je klonil v 17. minuti, ko se je zadetka za vodstvo Bistričanov razveselil Aljaž Polegek. Zavrčani so bili nad prejetim zadetkom zelo presenečeni, kar je v 32. minuti izkoristil Žiga Pesjak in še drugič premagal gostujočega čuvaja mreže. Zavrčani so se po drugem prejetem zadetku zbrali, poskušali rezultat spremeniti, a žoga ni našla poti za hrbet razigranega Jaka Dabanoviča. Do konca prvega polčasa se tako rezultat ni spremenil.

Drugi polčas so gostje začeli odločneje, z željo spremeniti rezultat in dvoboj končati z zmago. Začeli so zelo dobro, bili bolj zbrani tako v obrambi kot napadu, kar se je obrestovalo v 58. minuti, ko je za 2:1 zadel Miha Leben. Zadetek je Haložanom dal krila, intenzivno so napadali in popolnoma nadzorovali igro. Navkljub mučenju niso bili dovolj natančni, da bi premagali Jaka Dabanoviča in tekma se je končala z zmago Bistrice.

Po porazu je Zavrč izpadel iz tekmovanja za pokal MNZ Ptuj.

LESKOVEC 3:4 ZAVRČ

18' Mlakar Mihec, 30', 38' Jaušovec; 2' Koželj, 21' Potočnik, 44' Domjan, 68' Muršek

Timotej Krajnc, Matjaž Mlakar, Robert Koletnik, David Emeršič Medved, Aleks Muršič, Matej Cafuta, Gregor Mlakar, Igor Bele, Aleks Kmetec, Mihec Mlakar, Denis Jaušovec.

Karlo Kociper, Rok Žganjar, Denis Nahberger, Sandi Kralj, Gregor Sluga, Rok Marinič, Denis Potočnik, Miha Leben, Nikola Vočanec, Žiga Domjan, Aleksander Koželj.

Pred nekaj več kot stotimi gledalci sta se pomerili ekipi Leskovca in Zavrča. Zavrčani so v 16. krogu s 6:0 doma premagali Podlehnik, Leskovčani so bili prosti.

Prvi polčas je bil izjemno napet in strelsko zanimiv. Zavrčani so začeli odlično in prek Aleksandra Koželja povedli že v 2. minuti srečanja. Zdelo se je, da bodo z lahkoto nadzorovali potek srečanja, a tekma se je razvila v drugo smer. V 18. minuti je za veselje domačih navijačev poskrbel Mihec Mlakar. Zavrčane je zadetek nekoliko presenetil, pa vendar so se hitro zbrali. V 21. minuti je za 1:2 zadel Denis Potočnik. Ko se je ponovno zdelo, da imajo gostje vse niti igre v svojih nogah, je v 30. minuti izenačil Denis Jaušovec. Da je bil šok v vrsti Haložanov še večji, je isti igralec v 38. minuti zadel za vodstvo Leskovca s 3:2. Po trenutkih zmedenosti, nervoze in nezbranosti, so se gostje uspeli zbrati in prek Žige Domjana v 44. minuti izenačiti.

V drugem polčasu se je nadaljevalo izjemno napeto srečanje, priložnosti so se vrstile pred obema goloma. Do 68. minute ni bilo jasno, kdo bo s tekme odšel s tremi točkami, vse bolj pa je bilo očitno, da bo zmagal tisti, ki bo naslednji zabil. Na srečo Zavrčanov, je zabil joker s klopi Stojan Muršek, ki je tako v 68. minuti postavil izid srečanja 3:4. Napeto je ostalo vse do konca, ko so bili Leskovčani izjemno blizu izenačenju, Zavrčani pa so zapravili lepo priložnost za povišanje vodstva.

Zavrčani so se z zmago skoraj dokončno zasidrali na vrh 1. razreda MNZ Ptuj. Do osvojitve naslova prvaka manjka zgolj en neodločen rezultat in slavje se lahko prične. Nam bo uspelo že v soboto, ko v Zavrč prihaja Središče?

1.NŠ Zavrč20143370:35451. Razred za prvaka
2.NK BOČ Poljčane20104647:24341. Razred za prvaka