Novice

15.04.2019

Tri točke ostale doma

Zavrč 6:0 Podlehnik

23', 64', 87' Leben, 46' Koželj, 83' Domjan, 89' Muršek

Karlo Kociper, Luka Kokot, Matej Lenart, Sandi Kralj, Andrej Mlinarič (37' Rok Žganjar), Aleksander Koželj (55' Žiga Domjan), Denis Nahberger, Gregor Sluga, Nikola Vočanec (69' Stojan Muršek), Miha Leben, Rok Marinič (55' Denis Potočnik).

Matej Močnik, Matjaž Trafela, Urban Feguš, Žan Plavčak, Aleš Mlakar, Marjan Murko, Tomaž Jerič (69' Matic Feguš), Luka Gajšek, Primož Močnik, Martin Trebše, Anton Kojc.

V hladnem in vremensko nepredvidljivem sobotnem popoldnevu sta se pomerili trenutno prvouvrščena ekipa Zavrča in Podlehnika, ki zaseda predzadnje mesto 1. razreda MNZ Ptuj. V 15. krogu so Zavrčani gostovali v Grajeni in zmagali z 1:3, nogometaši Podlehnika pa so bili prosti.

V prvem polčasu gledalci niso gledali preveč zanimive igre. Domačini so sicer skušali zatresti, a so se gostje vztrajno branili. Večina priložnosti se je končala daleč od gola vratarja Mateja Močnika. Tudi nogometaši Podlehnika so nekajkrat organizirali dober napad, a končali brez zadetka. V 23. minuti je do priložnosti prišel Miha Leben in zadel za vodstvo z 1:0. Nadaljevanje prvega polčasa ni bilo strelsko zanimivo. Oboji so imeli nekaj priložnosti, rezultat pa se ni spremenil.

Drugi polčas so domači začeli zelo odločno. Premor je trener izkoristil za napotke, ki so jih fantje na igrišču več kot odlično realizirali. Završko goliado drugega polčasa je začel Aleksander Koželj, ki je nasprotnikovo mrežo zatresel že v prvi minuti nadaljevanja. Gol je Zavrčanom dal krila, navijače pa je že v 64. minuti razveselil Miha Leben, ki je zabil svoj drugi gol. Sledile so mirnejše minute, v katerih je do posameznih priložnosti prišel tudi Podlehnik, Zavrč pa je ponovno prevladal v zadnjih desetih minutah, ko se je mreža Mateja Močnika zatresla kar trikrat. V 83. minuti je v polno zadel Žiga Domjan, štiri minute kasneje Miha Leben, minuto pred koncem srečanja pa Stojan Muršek, ki je postavil izid srečanja 6:0.

Sledi pester teden z dvema gostovanjema. V sredo nas čaka pokalni obračun v Slovenski Bistrici, v soboto prvenstvena tekma v Leskovcu.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)