Novice

06.04.2019

Dober začetek

Spomladanski del sezone 2018/19 so Zavrčani začeli z dvema gostovanjema in dvema zmagama. V 14. krogu so se pomerili z Ormožem in slavili z 0:1, v 15. krogu pa so z 1:3 ugnali Grajeno.

Po petnajstih krogih so nogometaši ŠD NŠ Zavrč s tekmo manj še zmeraj na prvem mestu, pred drugouvrščenim Tržcem, ki ima tekmo več, pa imajo 8 točk prednosti.

Ormož 0:1 Zavrč

89' Potočnik

Kevin Caf, Kosi Benjamin, Marcel Meško, Jan Vočanec, Teo Prapotnik, Darko Šincek, Nejc Šulek, Kristijan Prapotnik (46' Rok Babič), Rok Lah, Patrik Jaušovec, Filip Deban.

Karlo Kociper, Luka Kokot (74' Žganjar Rok), Matej Lenart, Gregor Sluga, Andrej Mlinarič, Denis Nahberger, Primož Petek, Nikola Vočanec (89' David Šegula), Denis Potočnik, Žiga Domjan (54' Rok Marinič), Miha Leben.

Gostovanje v Ormožu je bilo zelo naporno, domači igralci pa izjemno motivirani, da bi Zavrčanom odvzeli točko. V prvem polčasu so gostje zapravili štiri zelo lepe priložnosti – najlepšo je imel Žiga Domjan, ki se je v nekem trenutku sam znašel pred golom Ormožanov, a žogo usmeril daleč čez gol.

V drugem polčasu so priložnost začutili tudi domačini, ki so dodobra ogreli roke gostujočega vratarja. Po trenutkih nezbranosti v igri Zavrča, je trenerju Roku Mariniču uspelo motivirati igralce, ki so ponovno začeli pospešeno napadati. Večina poskusov je ostala nerealiziranih, zdelo se je, da se bo tekma končala z delitvijo točk. V 89. minuti pa je po podaji Nikole Vočanca v polno zadel Denis Potočnik.

Grajena 1:3 Zavrč

68' Pihler; 32' Sluga, 54' Potočnik, 86' Koželj

Žan Megla, David Kramberger, Uroš Gabrovec, Tomaž Murko (84' Denis Kokol), Denis Petek (56' Rok Zadravec), Marko Pajnkiher (90' Žiga Koletnik), Žan Krajnc, Edin Zulić (81' Žiga Šoštarič), Davor Fleten, Robert Halužan, Thomas Pihler.

Karlo Kociper, Luka Kokot (32' Boštjan Frangež), Matej Lenart, Sandi Kralj, Andrej Mlinarič, Primož Petek (65' Rok Žganjar), Denis Nahberger (59' Rok Marinič), Gregor Sluga, Denis Potočnik (69' Aleksander Koželj), Miha Leben, Žiga Domjan (46' Nikola Vočanec).

Tekma med prvim in tretjim je bila napeta do zadnjega sodnikovega žvižga. Tokrat so Zavrčani začeli nekoliko bolj medlo, priložnosti so sicer bile, a pravega zaključka ni bilo. Že v prvem polčasu pa so veliko motiviranost pokazali domačini, ki so imeli nekaj zelo lepih priložnosti. Po dokaj izenačenem začetku je v 32. minuti za goste zadel Gregor Sluga. Zadetek je igro dodatno poživil, nov zadetek pa so gledalci dočakali šele v drugem polčasu.

Tudi nadaljevanje srečanja je bilo izenačeno, večina akcij se ni končala z nevarnejšim strelom na en ali drugi gol. V 54. minuti je Denis Potočnik povišal vodstvo Zavrčanov, za novo napetost pa je z zadetkom v 68. minuti poskrbel Thomas Pihler, ki je rezultat znižal na 1:2. Sledile so nervozne minute, oboji so imeli priložnosti, oboji so grešili in oboji so imeli možnost spremeniti delitev točk. Priložnost so bolje izkoristili Zavrčani, ki so prek Aleksandra Koželja v 86. minuti srečanja postavili končni izid 1:3.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)