Makole : Zavrč

09.08.2017

Davek neizkušenosti

Zavrč 0:4 Cirkulane

Ivo Borak, Kevin Vesenjak, Žiga Domjan, Rok Žganjar, Boštjan Frangež, Sašo Juričinec, Aleš Gril, Nikola Vočanec, Luka Kokot, Denis Potočnik, Stojan Muršek, Sandi Kelc, Matej Lenart, Jani Petrovič, Denis Borak, Kristijan Lorbek, Predrag Dobrotić, Dražen Lazar, Peter Rižnar.

Denis Zajc, Žan Belšak, Žan Sitar, Matej Murat, David Šrajner, Timi Kolednik, Uroš Cesar, Primož Petek, Bruno Gale, Mihael Leskovar, Matej Krajnc, Dejan Topolovec, Sandi Kralj.

V vročem in zelo soparnem sredinem popoldnevu smo, pred okoli dvesto gledalci, spremljali drugo pripravljalno tekmo članske zasedbe Športnega društva nogometna šola Zavrč, tokrat s Cirkulanami.

Prvi polčas so odločneje začeli gostje, ki so bili nevarnejši in konkretnejši v zaključkih. Že v 11. minuti je bil natančen Matej Murat, ki je poskrbel za slabo razpoloženje na tribuni. Po prejetem zadetku so se domači nekoliko prebudili, poskušali s hitrimi prodori po obeh bokih, a  gostujoča obramba je ostala trdna. Morda najbližje zadetku so bili Zavrčani v 24. minuti, ko je po prekršku nad Žigom Domjanom prosti strel izvajal Aleš Gril. Nikola Vočanec je za las zgrešil žogo, ki je zletele v avt. Sledile so minute gostov, ki so ponovno prevzeli pobudo in vnovično izigrali domačo obrambo. V 38. minuti je v polno ponovno meril  Matej Murat. Zavrčani so vnovič skušali doseči zadetek preko globinske podaje Dražena Lazarja, ki pa ni uspel najti vtekajočega Janija Petroviča. V 44. minuti so, po grobem prekršku Luke Kokota nad Matejem Krajncem, do vnovične priložnosti prišli gostje. Po strelu Davida Šrajnerja je bil uspešnejši Ivo Borak. Prvi polčas se je končal z zanesljivim vodstvom nogometašev NK Cirkulane.

Začetek drugega polčasa ni prinesel obetavnejših situacij. Gostje so prvi napad končali brez resnejšega poskusa, domači so si priigrali dva strela s kota, a ostali premalo skoncentrirani pri zaključku. V 55. minuti je David Šrajner prejel prvi rumeni karton na tekmi, igra pa je nasploh postala bolj groba. Zavrčani so začeli s prodiranjem, priložnosti so se vrstile. V 51. minuti je po dobri podaji Aleša Grila priložnost dobil Matej Lenart, ki pa ni uspel premagati gostujočega čuvaja mreže. Denis Zajc je bil uspešnejši tudi deset minut kasneje, ko sta se pred golom znašla Dražen Lazar in Jani Petrovič. Pritisk domačih se je še okrepil, minuto kasneje je ponovno poskusil Jani Petrovič, ki ni uspel zaključiti. Igra se je preselila na sredino in se nekoliko umirila. Gostje so poskusili s samostojnim prodorom Primoža Petka, ki je po prekršku Luke Kokota v 71. minuti priigral strel z bele točke. Matej Murat je bil v prvem strelu neuspešen, nato pa odbito žogo pospravil za hrbet Iva Boraka in rezultat povišal na 0:3. Dobro zasnovan protinapad, po strelu Žige Domjana je Denis Zajc žogo odbil v kot. Cirkulančani so bili ponovno izrazitejši – v 75. minuti je Matej Murat dosegel četrti zadetek in s tem postavil končni rezultat srečanja. V zadnjih minutah srečanja so si nekoliko več priložnosti priigrali gostje, rezultat je ostal nespremenjen.

Zavec Jure 1 0
Borak Ivo 0 0