25.09.2018

Delitev točk na derbiju

Zavrč 2:2 Ormož
Leben 77', Lenart 81'; Križanec 30', Zlatnik 78'

Karlo Kociper, Luka Kokot, Matej Lenart, Sandi Kralj, Andrej Mlinarič, Boštjan Frangež, Aleš Gril, Denis Potočnik, Nikola Vočanec (74' Kevin Vesenjak), Rok Marinič, Miha Leben.

Kevin Caf, David Vrbančič, Benjamin Kosi, Patrik Jaušovec, Dominik Križanec, Darko Šincek, Klemen Zlatnik, Dominik Trstenjak, Marcel Meško (81' Kristijan Prapotnik), Teo Prapotnik (73' Teo Prapotnik), Žiga Rajh (64' Jan Vočanec).

Pred številnimi gledalci sta se v Zavrču udarili prva in druga ekipa 1. razreda MNZ Ptuj. Zavrčani so v prejšnjem krogu gostovali v Dornavi in slavili z 0:6, gostje so doma s 4:1 odpravili Središče ob Dravi.

S sredine so začeli gostje. Prva lepa priložnost za domače že v uvodnih trenutkih srečanja, a Kevin Caf je ostal dovolj zbran. V nadaljnjih minutah smo spremljali precej izenačeno igro, ki ni pripeljala do obetavnejših priložnosti. V 8. minuti so gostje prek Klemna Zlatnika prišli do odlične priložnosti, ki se je končala s prvim kotom za Ormožane. Sledile so minute gostov. Domačine so stisnili globoko na njihovo polovico, a pravega zaključka nismo dočakali. Z dobrimi posredovanji se je izkazala domača obramba in Karlo Kociper. V 16. minuti so Zavrčani izvajali kot. Po dobrem predložku je Luka Kokot streljal ob desni vratnici. Nekaj trenutkov kasneje sta zelo dobro odigrala Miha Leben in Nikola Vočanec, slednji je z atraktivnim strelom za las zgrešil gol. V 20. minuti je do priložnosti prišel Dominik Trstenjak, ki je bil premalo natančen. Vnovič so poskusili domačini. Tudi tokrat je Nikola Vočanec poskusil z močnim strelom, na pravem mestu Kevin Caf. Močan pritisk domačih se je stopnjeval. Po dveh napetih akcijah so se gostje uspeli otresti pritiska, vendar niso uspeli sestaviti uspešnega protinapada. Gostje so, po neuspešno odigrani akciji domačih, krenili v protinapad, ki ga je Dominik Križanec zaključil z zadetkom za vodstvo z 0:1. Domači so nadaljevali z dobro igro in skušali izenačiti. V novi priložnosti je z leve lepo podal Rok Marinič, Miha Leben pa z glavo ni meril dovolj natančno. Do konca prvega polčasa so si oboji priigrali nekaj lepih priložnosti, ki so se končale brez novega zadetka.

Tudi v drugi polčas so domači krenili odločno. V 49. minuti je, po prekršku nad Luko Kokotom, do prostega strela prišel Rok Marinič. Pritisk domačih se je stopnjeval. Najlepšo priložnost na srečanju je zapravil Denis Potočnik, ki je sam stekel proti golu Kevina Cafa, a streljal mimo gola. Novo priložnost je zapravil Rok Marinič, ki je bil nenatančen pri strelu v oddaljen vratarjev kot. Po prekršku nad Nikolo Vočancem je Rok Marinič prevzel izvajanje prostega strela, a meril previsoko. V 56. minuti je zelo lepo priložnost za povišanje vodstva zapravil Darko Šincek, ki se je sam znašel pred Karlom Kociprom, a meril visoko preko gola. Tudi v drugem polčasu so domači bolj nevarni, a premalo zbrani ob zaključkih. V 72. minuti so bili gostje na poti do povišanja vodstva. Marcel Meško je sam stekel proti vratom Karla Kocipra, domači branilci pa so žogo izbili v kot. Domači so v 77. minuti uspeli izenačiti prek Mihe Lebna, a slavje ni trajalo dolgo. V prvem napadu so gostje vnovič povedli prek razpoloženega Klemna Zlatnika.  Igra se je popolnoma razživela, domači pa so v 81. minuti srečanja ponovno izenačili, ko je po prostem strelu Roka Mariniča v polno meril Matej Lenart.

1.NŠ Zavrč1182141:1626
2.Tržec1152421:2117