29.08.2018

Pokalna zmaga

Zavrč 2:1 Pragersko
67' Potočnik, 88' Marinič; 27' Hajnc

Karlo Kociper, Rok Žganjar (69' Patrick Hameršak), Matej Lenart, Sandi Kralj, Andrej Mlinarič, Primož Petek (46' Žiga Domjan), Boštjan Frangež (41' Luka Kokot), Nikola Vočanec, Miha Leben (22' Dejan Kocmut), Rok Marinič, Denis Potočnik.

Uroš Krivec, Denis Hajnc, Danijel Djaković (76' Rok Sagadin), Aljoša Debevec, Žan Vindiš (64' David Studenčnik), Primož Novak, Uroš Štefanič, Tilen Potisk, Nejc Brumec, Alen Kraševec, Boštjan Koren.

V vročem sredinem popoldnevu sta se pred petdesetimi gledalci za napredovanje v pokalnem tekmovanju MNZ Ptuj udarili ekipi Zavrča in Pragerskega.

Že v 3. minuti so do prostega strela prišli domači – po atraktivni podaji je slabo zaključil Boštjan Frangež. Sledile so minute brez pravih priložnosti. Oboji so bili zelo previdni, nekoliko več od igre pa so imeli Zavrčani, ki so goste redko spustili na svojo polovico igrišča. V 23. minuti srečanja so gostje lepo odigrali in pred vrati Karla Kocipra se je znašel Primož Novak, ki žoge ni dobro zadel. Brez težav za domačega čuvaja mreže. Gostje so v 26. minuti ponovno poskusili prek prostega strela, tokrat je nespretno zaključil Alen Krašovec. Domači so popustili, gostje so pasivnost hitro izkoristili. Denis Hajnc je s strelom z bližine presenetil Karla Kocipra in zadel za 0:1. Po zadetku je igra postala nekoliko napeta. Vsak kontakt je pomenil prekršek, vsak prekršek je med igralce vnesel dodatno napetost. V 35. minuti so do novega prostega strela prišli gostje, a domači so se uspeli ubraniti. V zaključku prvega polčasa so se domači popolnoma umirili, gostje so si ustvarili nekaj priložnosti, a brez pravega zaključka.

V drugi polčas so s sredine krenili domači, ki so že v 47. minuti prišli do najlepše priložnosti na tekmi. Po dobrem predložku s prostega strela je Žiga Domjan dobro poskusil, a zadel Uroša Krivca, odbito žogo pa je nekoliko zamudil Denis Potočnik. V 51. minuti so ponovno zagrozili gostje, ki so poskusili prek osamljenega Daniela Djakovića, ki se je sam znašle pred Karlom Kociprom. Po dobri obrambi završkega čuvaja mreže je do odbite žoge prišel Alen Krašovec, ki je streljal visoko čez gol. V 56. minuti so pred kazenskim prostorom gostje grobo podrli Dejana Kocmuta, sodnik je dosodil prosti strel, ki ga je izvedel Rok Marinič. Dobro se je izkazal Uroš Krivec, ki je dobro ocenil strel in žogo izbil v kot. Vnovično priložnost s prekinitve so domači dobili v 62. minuti. Rok Marinič se je odločil za direktni strel na gol, tudi tokrat pa je bil izjemno uspešen Uroš Krivec, ki je žogo odbil v kot. Po prekršku Mateja Lenarta so do prostega strela prišli gostje, a brez prave nevarnosti za Karla Kocipra. V 67. minuti srečanja je Denis Potočnik na sredini igrišča prišel do žoge in spretno preigral celotno vezno in obrambno linijo gostov ter izenačil na 1:1. Zadetek je Zavrčane predramil, pritiski na vrata Pragerskega so se stopnjevali. V 73. minuti so gostje z izbijanjem z golove črte v zadnjem trenutku preprečili veselje domačih navijačev. Nova prekinitev za goste je hitro prešla v napad za domače, pravega zaključka pa nismo dočakali. Enajstmetrovka v izdihljajih in gol Roka Mariniča za zmago z 2:1.

1.Ormož532016:411
2.NŠ Zavrč532016:511