25.08.2018

Za začetek remi

Zavrč 1:1 Tržec
22' Marinič; 42' Kovačič (p)

Karlo Kociper, Luka Kokot, Matej Lenart, Sandi Kralj, Andrej Mlinarič, Primož Petek, Dejan Kocmut (58' Žiga Domjan), Nikola Vočanec (76' Dominik Fijačko), Miha Leben, Rok Marinič, Denis Potočnik (89' Stojan Muršek).

Uroš Krušič (69' Benjamin Valentan), Mihael Hrženjak (70' Marko Pečnik), Bojan Emeršič (82' Božo Mlakar), Leon Tašner, Uroš Gaiser (91' Denis Pernek), Nejc Kovačič (56' Semir Kandrić), Luka Krušič, Luka Dominic, Renato Kolar, Jože Emeršič, Jure Kovačič.

Na nekoliko nepredvidljivo sobotno popoldne sta si nasproti stali ekipi Zavrča in Tržca. Prvi so se v tekmovanje v 1. razredu MNZ Ptuj prebili lani, ko so v sezono zaključili s serijo zmag, drugi so stalnica v omenjenem rangu tekmovanja.

S sredine so krenili gostje, a so domači hitro prišli do žoge in že v 2. minuti izvajali kot. Po dobrem predložku je s strelom poskusil Nikola Vočanec, ki je meril mimo gola. V prvih minutah so Zavrčani prišli do dveh prostih strelov, a obakrat brez dobrega zaključka. Igra se je razživela, do priložnosti so prišli tudi gostje. Najlepšo je, ob prodoru Renata Kolarja, ubranil Karlo Kociper. Po prekršku nad Nejcem Kovačičem, ki ga je storil Matej Lenart, so gostje prišli do nove lepe priložnosti. igra se je razživela, gledalci so postajali nekoliko nestrpni. Po prekršku Bojana Emeršiča je Rok Marinič podal v kazenski prostor, Sandi Kralj je bil najvišji v skoku, žoga pa je zletela prek gola. Igra je stekla, Nikola Vočanec je dobro prodiral, gostujoči branilec pa je žogo izbil v kot. Po podaji s kota je najvišje skočil Rok Marinič, ki je s spretnim strelom z glavo zabil za 1:0. Zadetek je poživil igro obojih. Dobra priložnost domačih, v 28. minuti je dobro podal Miha Leben, a Denis Potočnik žoga ni dobro zadel, zato ni bilo večjih težav za gostujočega vratarja. Po prekršku gostov skrajšan prosti strel domačih – podajalec Rok Marinič, Sandi Kralj pa je nastreljal Uroša Krušiča. V 31. minuti so do zadetka prišli gostje, a sodnik je zaradi napačnega izvajanja gol razveljavil. Odločitev je sprožila glasno neodobravanje s strani gostujoče tribune. Gostje so postali nestrpni, igra je postala trša in groba. V 39. minuti jo je skupil Denis Potočnik, prosti strel pa je izvedel Rok Marinič. Dober predložek, a na pravem mestu Uroš Krušič. Po akciji gostov je v kazenskem prostoru padel Jože Emeršič in sodnik je pokazal na belo točko. Karlo Kociper je strel Jureta Kovačiča sprva ubranil, nato se je odbita žoga odkotalila v go za 1:1.

V začetku drugega polčasa so do treh zaporednih udarcev s kota prišli domači, ki pa niso uspeli zatresti mreže Uroša Krušiča. V 52. minuti so do prostega strela prišli gostje, ki pa niso dobro zaključili. Groba igra gostov se je nadaljevala, po prekršku Renata Kolarja je sodnik pokazal drugi rumeni in posledično rdeči karton. Igra v drugem polčasu nekako ni stekla. Veliko je bilo prekrškov, simuliranja in valjanja po zelenici. V 69. minuti se je po prodoru Denisa Potočnika, ki je nesrečno podrl branilca in vratarja Tržca slednji poškodoval, zato je v nadaljevanju za goste branil Benjamin Valentan. Priložnosti za všečno igro tako ni bilo. Srečanje v zaključku ni prineslo lepših priložnosti, morda najlepšo so v zadnji minuti sodnikovega dodatka zapravili gostje, ko je eden izmed napadalcev sam stekel proti golu Karla Kocipra, s sijajnim šprintom pa ga je uspel dohiteti Dominik Fijačko, ki je žogo izbil v kot in s tem preprečil zmago Tržca.

1.NŠ Zavrč1182141:1626
2.Tržec1152421:2117