Zavrč 3:0 Lovrenc
Potočnik 56', Leben 61' (p), Vesenjak 83'

Karlo Kociper, Sandi Kralj, Žiga Domjan (68' Predrag Dobrotič), Matej Lenart, Luka Kokot, Rok Žganjar (46' Aleksander Koželj), Nikola Vočanec (60' Dominik Fijačko), Boštjan Frangež, Aleš Gril (75' Kevin Vesenjak), Denis Potočnik, Miha Leben (86' Kristijan Lorbek).

Jure Pšajd, Luka Pepelnik (26' Tadej Kirbiš), Simon Ribič, Anton Drevenšek, Nino Dikavčič, Alex Kranjc (79' Rok Šimic), Alen Marzidovšek, Sandi Pulko, Žiga Brglez, Marko Pulko (60' Denis Sagadin), Miha Pepelnik.

Maloštevilni gledalci so na sončno sobotno popoldne v završkem športnem parku gostili peto uvrščen Lovrenc. V prejšnjem krogu je Lovrenc s 6:2 premagal Oplotnico, Zavrč je v gosteh z 8:0 slavil pri Slovenji vasi.

S sredine so v prvem polčasu krenili domači igralci. V 5. minuti so si gostje priigrali prvi udarec s kota, ki pa ga je slabo izvedel Alex Kranjc. V naslednjem napadu so Zavrčani prišli do prostega strela, ki ga je premalo natančno izvedel Aleš Gril. Sledile so minute gostov, ki so v 11. minuti prišli do novega kota. Prvo resno priložnost Mihe Pepelnika je ubranil Karlo Kociper. Prvo resno priložnost za domače je v 15. minuti zapravil Nikola Vočanec, ki je sam krenil proti gostujočemu vratarju, ki je žogo z zadnjimi močmi preusmeril v kot. Priložnosti domačih so se vrstile, a pravega zaključka gledalci niso videli. 27. minuta, najlepša priložnost na tekmi – Mihi Lebnu je zadetek preprečila vratnica. Tempo igre je nekoliko padel, gostje so se uspešno branili, domačini pa nikakor niso ujeli pravega ritma. V 40. minuti so do nove priložnosti prišli gostje, ko je z atraktivnim vložkom poskusil Žiga Brglez. Po prekršku nad Nikolo Vočancem je glavni sodnik srečanja dosodil prosti strel, ki ga je izvedel Aleš Gril. Prvi polčas ni zadovoljil kriterijev domačih gledalcev, ki so pričakovali strelsko zanimivejšo predstavo.

V drugem polčasu so odločneje začeli domači, ki so napadli prek Mihe Lebna in Denisa Potočnika. Slednji je poskusil s strelom proti golu, Jure Pšajd pa je žogo preusmeril v gol. V 54. minuti je Karlo Kociper s sijajno obrambo preprečil veselje Marka Pulka. V protinapadu je Miha Leben sam stekel pred gostujočega vratarja in meril v vratarja. Nove priložnosti pa ni zapravil Denis Potočnik, ki je v samostojni akciji prišel do težko pričakovanega zadetka za vodstvo z 1:0. Zadetek je zbudil domače, ki so stopnjevali pritisk. Gostujoči branilci so v kazenskem prostoru podrli Aleša Grila in sodnik je pokazal na belo točko. Odgovornost za izvajanje najstrožje kazni je prevzel Miha Leben, ki je zadel za 2:0. Tempo igre se je nekoliko dvignil, v prvi polovici drugega polčasa smo videli več priložnosti kot v prvih petinštiridesetih minutah. Sandi Kralj je v 73. minuti gostujočega vratarja skušal premagati s strelom z glavo – žoga je zadela vratnico. Po priložnostih gostov, so do protinapada ponovno prišli domači. Kevin Vesenjak je sam stekel proti golu in zadel za 3:0.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)