07.04.2018

Uspešni tudi v 11. krogu

Slovenja vas 0:8 Zavrč

Gorazd Ornig, Jan Vidovič (66' Kristijan Levanič), Blaž Babšek, Matevž Pleteršek, Aleksander Kumer, Matteo Polanič, Gregor Gasenburger, Gregor Vrečar, Dušan Panič (46' Tomaž Paluc), Jani Lenart (66' Nejc Kondič), David Drosk.

Karlo Kociper, Sandi Kralj, Žiga Domjan, Matej Lenart, Luka Kokot (67' Predrag Dobrotić), Rok Žganjar (57' Nikola Vočanec), Dominik Fijačko (46' Aleš Gril), Boštjan Frangež, Aleksander Koželj (61' Kevin Vesenjak), Denis Potočnik, Miha Leben (76' Kristijan Lorbek).

Pred nekaj deset gledalci sta se v Slovenje vasi pomerili ekipi, ki na prvenstveni lestvici zasedata peto in prvo mesto. Domači so pretekli vikend s 4:1 premagali Oplotnico, Zavrčani so na domačem terenu po napeti končnici s 6:3 ugnali Leskovec.

S sredine so tekmo začeli Zavrčani, ki so hitro prevzeli pobudo. Po prekršku nad Dušanom Paničem so domači prišli do priložnosti, ki se je končala s prepovedanim položajem. Po dobri igri na sredini igrišča so si gostje priigrali novo priložnost, a nenatančen je bil Sandi Koželj, ki je zatresel vratnico. Zavrčani so napadali, domačini so se branili. Boštjan Frangež je v 6. minuti podal s kota, meril je na Žiga Domjana, a uspešnejši je bil domači vratar Gorazd Ornig, ki je žogo izbil. Po igranju z roko je glavni sodnik pokazal na belo točko in Miha Leben je zadel za vodstvo z 0:1. Domači niso prišli do prave priložnosti, brez pravega zaključka pa so bili tudi gostje. V 14. minuti je žogo ukradel Denis Potočnik, ki je s hitrim prodorom zmedel domačo obrambo in podal vtekajočemu Mihu Lebnu, ki je zadel za 0:2. Domači so poskušali tudi z visokimi žogami, a pravega zaključka ni bilo. V nadaljevanju so sledili neuspešni poskusi obojih, najlepšo priložnost je po čudovitem prodiranju Roka Žganjarja zapravil Aleksander Koželj. Domačini so začeli igrati nekoliko agresivneje, zaradi prekrška nad Denisom Potočnikom je v 27. minuti porumenel Dušan Panič. Naslednji jo je skupil Dominik Fijačko, porumenel pa Gregor Gasenburger. Rumeni karton je v 34. minuti zaradi ogovarjanja prejel Luka Kokot. Miha Leben je prodiral po desni in podal Aleksandru Kožeju, ki je v 43. minuti zadel za 0:3.

Med polčasom je v slačilnici domačih ostal Dušan Panič, zamenjal ga je Tomaž Paluc, pri Zavrčanih pa je Dominika Fijačka zamenjal Aleš Gril. Prvo resno priložnost v drugem polčasu je zapravil Gregor Vrečar, ki je bil premalo natančen. Sledile so minute gostov. Po strelu Mihe Lebna je domači čuvaj mreže žogo odbil, Aleš Gril pa je s precejšnje oddaljenosti zabil za 0:4. Gregor Vrečar je uspešno pobegnil Mateju Lenartu in Luki Kokotu, podal Gregorju Gasenburgerju, ki je zgrešil. Novo akcijo, ki se je končala z zadetkom Miha Lebna, je začel Aleksander Koželj, ki je padel po udarcu z golmanom, žoga pa je pristala pri vtekajočem Lebnu, ki je brez večjih težav zadel za 0:5. Nova menjava pri gostih, Rok Žganjar je svoje mesto prepustil Nikoli Vočancu. Že v naslednjem napadu je, po podaji Miha Lebna, v polno zadel Denis Potočnik. Gostujoči strateg je posegel po tretji menjavi – Aleksandra Koželja je zamenjal Kevin Vesenjak. V 66. minuti je do novega zadetka prišel Denis Potočnik. Domači so posegli po dvojni menjavi – na klop sta odšla Jan Vidovič in Jani Lenart, v igro Kristijan Levanič in Nejc Kondič. Minuto kasneje je predzadnjo menjavo opravil gostujoči trener, ki je iz igre poklical Luka Kokota, priložnost pa ponudil Predragu Dobrotiću. V 73. minuti je do zadnjega zadetka srečanja prišel Miha Leben, prvi strelec lige, ki je zabil za 0:8. Štirinajst minut pred koncem srečanja je Miha Leben mesto v enajsterici prepustil Kristijanu Lorbku. Do konca tekme so gledalci videli nekaj priložnosti, a brez pravega zaključka.

1.NŠ Zavrč1182141:1626
2.Tržec1152421:2117