Novice

31.03.2018

Nova domača zmaga

Zavrč 6:3 Leskovec
33', 34', 50' Leben, 38' Fijačko, 82', 87' Lenart; 44', 70' Orlač, 63' Mlakar

Karlo Kociper, Sandi Kralj (72' Rok Žganjar), Žiga Domjan, Matej Lenart, Luka Kokot, Nikola Vočanec (82' Predrag Dobrotić), Dominik Fijačko, Boštjan Frangež, Aleksander Koželj (46' Aleš Gril), Denis Potočnik (86' Sašo Juričinec), Miha Leben (88' Kevin Vesenjak).

Timotej Krajnc, Matjaž Mlakar, Robert Koletnik, Marko Zavec, Davorin Fridauer (69' Kristijan Pintarić), Mateo Dukarić (46' Aleks Kmetec), Martin Železnik, Matej Cafuta (77' Domen Fridauer), Alen Orlač, Mihec Mlakar (82' David Fridauer), Gregor Mlakar.

V hladnem in deževnem dnevu si je okoli 150 gledalcev ogledalo srečanje med Zavrčem in Leskovcem. Marsikdo je pred tekmo menil, da bo ta tekma odločilnega pomena pri skupni razvrstitvi. Zavrčani s serijo zmag trdno držijo prvo mesto, Leskovčani poraženi le v dvoboju s Haložani.

S sredine so prvi krenili gostje, ki so Karla Kocipra skušali pretentati z visokim strelom po sredini gola, domači čuvaj mreže pa se ni pustil zmesti. Pobudo so hitro prevzeli Zavrčani. Frangež je poskusil v 5. minuti, a njegov strel je letel visoko prek gola. Napadalna igra domačih se je nadaljevala. Že v 6. minuti je sam proti golu stekel Sandi Kralj, ki je zadel gostujočega vratarja. Matjaž Mlakar je v 10. minuti podrl vtekajočega Dominika Fijačka in glavni sodnik srečanja je dosodil prosti strel. Boštjan Frangež je poslal predložek na Denisa Potočnika, ki je meril v naročje Timoteja Kranjca. Nestrpnost je naraščala, v 15. minuti sta porumenela Boštjan Frangež in Grega Mlakar. Igra se je razživela, po prekršku Aleksandra Koželja, ki je prejel rumeni karton, so do nove priložnosti prišli gostje. Moker teren je onemogočal všečno predstavo in na težkem terenu so do prvega zadetka prišli domači. Miha Leben je bil natančen v 33. minuti. Zavrčani so začutili priložnost za pobudo, kar so izkoristili že minuto kasneje, ko so po ukradeni žogi na sredni igrišča zaposlili Miho Lebna, ki je ponovno meril v polno. Igra se je razživela, Zavrčani so novo priložnost izkoristili preko Dominika Fijačka, ki je zadel za 3:0. V 44. minuti je porumenel Mihec Mlakar. Po ukradeni žogi na sredini in dobri akciji gostov je gol za priključitev dosegel Alen Orlač.

Obetal se je razburljiv in napet drugi polčas. Domači navijači niso dolgo čakali za nov zadetek. Že v 50. minuti je, po dosojeni najstrožji kazni, v polno meril Miha Leben, ki je dosegel nov hat-trick. Aleš Gril se na tekmi ni uspel vpisati med strelce, v 55. minuti pa si je priigral rumeni karton. Tri minute kasneje je porumenel tudi gostujoči igralec Marko Zavec. V 63. minuti je na delu tribune z leskovškimi navijači završalo. Gregor Mlakar je s krasnim strelom v zgornji levi vratarjev kot poskrbel za spremembo izida. Sedem minut kasneje je za goste ponovno zadel Alen Orlač, ki je poskrbel priključitev na le gol zaostanka. Za nekaj minut se je zazdelo, da je zadetek gostov popolnoma šokiral domače igralce, ki pa so hitro odgovorili. Pritisk domačih se je obrestoval, v 82. minuti je v polno meril Matej Lenart. Isti igralec je v 87. minuti poskrbel za izid srečanja in zmago domačih s 6:3.

Po težki domači tekmi se bodo Zavrčani v soboto pomerili z ekipo NK Slovenja vas, ki trenutno na lestvici zaseda peto mesto.

Sezona 2018/2019 » Člani - 1.razred MNZ PTUJ » Lestvica (odigrane tekme)