Športni park Zavrč, pripravljalna tekma

Novice

25.02.2018

Prvi preizkus z zmago 3:1

Po odpovedi tekme z ekipo FC KOPER, ki jo je odpihnila burja, je naša ekipa sprejela povabilo ekipe NK GORIŠNICA in se pomerila na umetni travi na Ptuju. To je bila za nas prva pripravljalna tekma v spomladanskem delu in trener Petrovič je lahko računal tudi na vse tri okrepitve. Začetek tekme je bil dokaj enakovreden, nasprotnik je na trenutke celo prevzemal pobudo in vse do dvajsete minute sta imeli obe ekipi le nekaj polpriložnosti. V dvajseti minuti je naš trener opravil prve menjave, z nekaj rotacijami v ekipi, in počasi a vztrajno je naša ekipa začela prevzemati pobudo. Do konca polčasa sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti, konkretnejše so bile na naši strani. Polčas se je končal brez zadetkov. Začetek drugega polčasa je bil zelo podoben začetku prvega, z nekaj priložnostmi na obeh straneh, nakar je v 55. minuti z lepim diagonalnim strelom s 25-ih metrov zadel naš naj strelec Miha Leben. Pritisk naše ekipe se je stopnjeval in v 63. minuti je lep poskus s 16-ih metrov našega upa Denisa Potočnika končal v desnem vratarjevem kotu. Sledila je enakovredna igra s polpriložnostmi na obeh straneh in zopet je v 75. minuti na sceno stopil Miha Leben in z bližine lepo zadel. V 85. minuti je po nespretnosti naše obrambe in s strelom z 11-ih metrov nasprotnik znižal izid na 3:1. Do konca tekme ekipi nato nista imeli več izrazitejših priložnosti.
Po besedah domačega trenerja so v naši ekipi s prikazanim zadovoljni, prav tako so se dobro odrezali vsi trije novinci, ki so s tem več kot opravičili svoj prihod. Karlo Kociper je kljub rosnim 19-im letom na vratih deloval zelo zrelo, prav tako sta se v ekipo dobro vključila Sandi Kralj in Sandi Koželj. Tako jim lahko tudi uradno zaželimo dobrodšlico in dobro počutje v naši sredini.