29.10.2017

Osma zmaga jesenskih prvakov

Zavrč 8:0 Zgornja Polskava
Vočanec 5\\\', Potočnik 24\\\', Leben 36\\\', 73\\\', 82\\\', 86\\\', Ferreira dos Santos 58\\\', Domjan 75\\\'

Ivo Borak, Luka Kokot, Žiga Domjan, Matej Lenart, Rok Žganjar (70\\\' Predrag Dobrotić), Nikola Vočanec (65\\\' Jure Zavec), Romerito Ferreira Dos Santos, Aleš Gril, Dominik Fijačko (46\\\' Kevin Vesenjak), Denis Potočnik, Miha Leben.

Uroš Klajderič, Marko Klajderič, Samo Vegel, Urban Juhart, Matic Milošič, Jernej Šlamberger, Goran Stopar, Marjan Smogavc, Nino Krtanjek, Gregor Fištravec, Matic Korošec.

V jasnem popoldnevu sta se v 9. krogu pomerili ekipi Zavrča in Zgornje Polskave. Domači lovijo deveto zaporedno zmago, gostje nujno potrebujejo točke, da zadržijo prednost pred Makolami. V prejšnjem krogu sta obe ekipi beležili zmago, Zavrč je s 3:1 premagal Makole, Zgornja Polskava s 6:1 Oplotnico.

Domači so v tekmo krenili odločneje in premoč že v 5. minuti kronali z zadetkom, ko je bil z oddaljenosti kakšnih petindvajsetih metrov natančen Nikola Vočanec. Do priložnosti so prišli tudi gostje, ki so bili premalo natančni in niso ogrozili Iva Boraka. Po prekršku Marka Klajderiča, ki je podrl vtekajočega Denisa Potočnika, je Aleš Gril v 11. minuti izvajal prosti strel. Gostje so se ubranili, a pritisk domačih se je stopnjeval. Po petnajstih minutah igre se je tempo nekoliko umiril, do novih priložnosti so prihajali predvsem domačini. Vztrajnost se je obrestovala v 24. minuti, ko je Denis Potočnik zadel za 2:0. Po grdi napaki Luke Kokota je Gregor Fištravec v 33. minuti zapravil najlepšo priložnost na tekmi. Sam se je znašel pred Ivom Borakom, a streljal preko vrat. Hiter protinapad in priložnost za Miho Lebna, ki se je znašel sam pred golom Uroša Klajderiča in vodstvo povišal na 3:0.  Novi napad je začel Miha Leben, ki je s peto podal Denisu Potočniku, ki se ni uspel otresti treh gostujočih branilcev.

Med polčasom je v slačilnici ostal Dominik Fijačko, na njegovo mesto je prišel Kevin Vesenjak. Drugi polčas so sicer s sredine začeli gostje, a domači so hitro ukradli žogo in pričeli z ofenzivo. V 48. minuti je zelo lepo priložnost zapravil Denis Potočnik, ki je meril preko gola. Slabih deset minut kasneje je bil natančnejši Brazilec v dresu Haložanov. Romerito Ferreira dos Santos je pretental gostujočo obrambo, sam stekel proti golu in zadel za 4:0. V 65. minuti je gostom pripadel prosti strel, ki pa ni ogrozil završkega gola. Druga menjava v vrstah Zavrča, Nikolo Vočanca je zamenjal Jure Zavec. Domači so pospešeno napadali, gostje so se branili in računali na redke protinapade. V 70. minuti je Sandi Petrovič opravil tretjo menjavo, Roka Žganjarja je zamenjal Predrag Dobrotić. V 73. minuti je Miha Leben ponovno meril v polno in vodstvo povišal na 5:0. Golijado Zavrča je nadaljeval Žiga Domjan, ki je zabil za 6:0. Nekaj minut kasneje je poskusil Aleš Gril, a na pravem mestu Uroš Klajderič. Po podaji Kevina Vesenjaka je Miha Leben v 82. minuti zabil za 7:0. Pritisk domačih se je nadaljeval, gledalci so jih spodbujali z željo po vnovičnem zadetku. Dočakali so ga v 86 minuti, ko je izid srečanja postavil Miha Leben.