22.10.2017

Težko gostovanje

Makole 1:3 Zavrč (1:1)
17' Rojs; 45' Frangež, 58' Potočnik, 79' Gril

Darjan Doberšek, Dušan Curk, Klemen Stojnšek, Andrej Kotnik (75' Mihael Vantur), Jernej Žunkovič, David Rojs, Aleš Lorber (85' Goran Sagadin), Sebastijan Pinter, Marko Hriberšek, Aleks Sagadin (70' Danilo Lončarič), Matej Cmrečnjak.

Ivo Borak, Luka Kokot, Žiga Domjan, Matej Lenart, Rok Žganjar (26' Predrag Dobrotić), Boštjan Frangež, Romerito Ferreira Dos Santos (70' Sandi Kelc), Aleš Gril, Stojan Muršek (79' Nikola Vočanec), Denis Potočnik (88' Kristijan Lorbek), Miha Leben (89' Dominik Fijačko).

V deževnem in zelo hladnem vremenu so Zavrčani gostovali v Makolah. Sedemdeset gledalcev je spremljalo obračun med prvo in tretjo ekipo letošnje ligaške lestvice. Domačini so v prejšnjem krogu s 5:4 premagali Oplotnico, Zavrčani so z 8:1 odpravili Hajdoše.

S sredine so začeli domači, ki so pobudo hitro prepustili gostom. Na izredno težkem terenu je v 7. minuti Miha Leben žogo podal Denisu Potočniku, ta pa vtekajočemu Stojanu Muršku, ki pa ni zadel. Prvi prosti strel je v 10. minuti izvedel Žiga Domjan, Darjan Doberšek je odbil do Stojana Murška, ki pa je bil premalo natančen. Po dobri igri gostov, so v 17. minuti pritisnili domačini, ki so po prekršku nad Davidom Rojsom prišli do prostega strela in zadetka za vodstvo z 1:0. Zadetek je domačim dal krila, gostje so postali živčni, kar se je odražalo tudi v igri. Miha Leben je dobro sprožil proti vratom Makol, zadetek za izenačenje pa je preprečil Dušan Curk, ki je izbil iz golove črte, a le do Mateja Lenarta, ki pa žoge ni najbolje zadel in s tem zapravil možnost za izenačenje. Završki strateg Sandi Petrovič je v 26. minuti posegel po prvi menjavi, Roka Žganjarja je zamenjal Predrag Dobrotić. V 27. minuti so ponovno zagrozili Makolčani, a strel za las mimo vrat Iva Boraka. Protinapad in dobra akcija završke napadalne trojice, tudi tokrat preslab zaključek. Napadi Zavrčanov so se stopnjevali, minuto pred koncem prvega polčasa so Makolčani storili prekršek nad Stojanom Murškom. Prosti strel je izvedel Aleš Gril, Darjan Doberšek pa je žogo poslal v kot. Tudi tega je izvedel Aleš Gril, ki je poslal dober predložek v kazenski prostor, kjer je v gneči in kaosu Boštjan Frangež žogo porinil v gol. Izenačenje v izdihljaju prvega polčasa.

V drugem polčasu so s sredine krenili gostje, ki so v 52. minuti zapravili novo priložnost, tokrat je bil premalo natančen Aleš Gril. Pet minuti kasneje je Miha Leben našel samega Boštjana Frangeža, ki je odlično zaposlil Denisa Potočnika, ki je zabil za 1:2. Zavrčani so v prvih desetih minutah drugega polčasa popolnoma zavladali na igrišču v Makolah, nato pa so sledili trenutki domačinov. Nekaj prekrškov Zavrčanov in nerealizirane priložnosti Makolčanov. Najbližje povišanju vodstva smo bili ob poskusu Mihe Lebna, ki je sam stekel proti golu domačega vratarja, poskusil z lobom, a bil premalo natančen. V 70. minuti druga menjava pri gostih, Sandi Kelc je zamenjal Romerita Ferreira dos Santosa. Po vnovičnih priložnostih gostov, fantje niso uspeli zadeti. V 78. minuti je Matej Cmrečnjak grdo podrl vtekajočega Stojana Murška. Izvajanje prostega strela je prevzel Aleš Gril, ki je bil izredno natančen in hladnokrvno zabil pod prečko. Vodstvo gostov 1:3. Aleksander Petrovič je posegel po novi menjavi, Stojan Muršek je mesto prepustil Nikoli Vočancu. Bile so nove priložnosti gostov, tudi domačini so iskali zadetek za priključek. Dve minuti pred koncem srečanja je gostujoči trener posegel še po preostalih menjavah, Kristijan Lorbek je zamenjal Denisa Potočnika, Dominik Fijačko Miha Lebna. Zadnja priložnost na srečanju je pripadla domačinom, kar pa ni bilo dovolj za spremembo izida.

1.NŠ Zavrč752025:717
2.ŠD Grajena740316:2412