18.10.2017

Konec pokalnega tekmovanja

Zavrč 1:3 Podvinci (0:2)
Leben 57'; Zagoršek 4', 38', 82'

Ivo Borak, Luka Kokot (90' Kristijan Lorbek), Žiga Domjan, Matej Lenart, Predrag Dobrotić, Nikola Vočanec (63' Kevin Vesenjak), Romerito Ferreira Dos Sandos, Aleš Gril, Stojan Muršek (73' Dominik Fijačko), Sandi Kelc (57' Jani Petrovič), Miha Leben.

Ivan Klinger, Matic Marinič, Branko Lah, Rok Mulej, Robert Nikollaj, Alen Karo (60' Matic Kranjc), Jernej Orovič, Damir Zagoršek (86' Andrej Dukarič), Denis Kuserbanj, Rok Svenšek, Žan Zamuda Horvat (75' David Fric).

Okoli sto gledalcev si je v toplem in sončnem vremenu ogledali tekmo 3. kroga Pokala MNZ Ptuj s podvinškim superligašem. Gostje so v 2. krogu s 3:0 ugnali Markovce, domači so s 6:2 premagali Hajdino.

Tekmo so dobro začeli oboji, po samostojnem prodoru Stojana Murška so gostje žogo uspešno odbili in pripravili dober protinapad. V obrambi domačih se je zelo dobro postavil Luka Kokot, ki je prvi poskus Damirja Zagorška uspešno odbil, nato pa je v dobrem napadu Podvinčanov in malce manj odločnem posredovanju domačih branilcev Damir Zagoršek zadel za 0:1. Zadetek domačim ni pobral motivacije, še naprej so igrali zbrano in odločno. V 18. minuti je do čudovite priložnosti za izenačenje prišel Aleš Gril, ki je po dobri podaji Nikole Vočanca sam stekel proti golu Ivana Klingerja, a za las zgrešil. Sledile so minute gostov. Prosti strel, kot in ponovno kot. Domača ekipa je uspešno odbijala vse napade in priložnosti iskala v protinapadih. V 38. minuti je gostom pripadel prosti strel, ki ga je izvedel Damir Zagoršek. Podvinčan je z roba šestnajstmetrskega prostora zadel za 0:2 in negodovanje domačih gledalcev. V 44. minuti je do nove priložnosti prišel Aleš Gril, ki je meril v Ivana Klingerja. Na premor smo tako odšli z dvema zadetkoma zaostanka.

V 4. minuti drugega polčasa so gostje prišli do prostega strela, ki ga je slabše izvedel Denis Kuserbanj. Tudi v drugem polčasu so gostje nadaljevali z močno ofenzivo, Zavrčani so se pomaknili v obrambo in čakali na napako nasprotnika. Prvo resno smo dočakali v 57. minuti, ko je po podaji Sandija Kelca obrambi Podvincev pobegnil Miha Leben, ki je hladnokrvno zabil za 1:2. Sandi Petrovič se je odločil za prvo menjavo, Sandija Kelca je zamenjal Jani Petrovič. Zadetek je domačim vlil novih moči, četudi so tudi gostje imeli priložnosti za povišanje vodstva. Morda najlepšo na tekmi je zapravil Rok Svenšek, ki je po dvojni podaljšani podaji streljal visoko preko vrat Iva Boraka. Nikola Vočanec je v 63. minuti mesto v enajsterici prepustil Kevinu Vesenjaku, deset minut kasneje je Dominik Fijačko zamenjal Stojana Murška. Sledile so minute domačih, v 78. minuti je Alešu Grilu pripadel prosti strel, a je žoga po strelu z glavo Mateja Lenarta zletela čez gol. V vnovičnem napadu je sprožil Jani Petrovič, na pravem mestu Ivan Klinger. Upanje po preobratu je v 81. minuti ugasnilo. Damir Zagoršek je izkoristil gnečo v završkem kazenskem prostoru in še tretjič premagal Iva Boraka. V 90. minuti je Miha Leben za las zgrešil in tako zapravil zadnjo priložnost za spremembo izida. V izdihljajih srečanja je do priložnosti prišel tudi Kristijan Lorbek, ki je zamenjal Luko Kokota. Zavrčani so nadaljevali s pritiskom, a časa za preobrat je bilo premalo.