15.10.2017

Štirje zadetki Potočnika

Zavrč 8:1 Hajdoše (1:0)
Potočnik 34', 68', 73', 75', Leben 48', Ferreira dos Santos 53', Petrovič 82', Muršek 85'; Metličar 67'

Ivo Borak, Luka Kokot (84' Jure Zavec), Žiga Domjan, Matej Lenart, Predrag Dobrotić (46' Stojan Muršek), Nikola Vočanec (65' Jani Petrovič), Romerito Ferreira dos Santos, Aleš Gril, Sandi Kelc (40' Rok Žganjar), Denis Potočni, Miha Leben (80' Kristijan Lorbek).

Tadej Horvat, Danijel Vogrinec (46' Miha Metličar), Rok Štumberger, Timotiej Tomić, Mitja Petek, Drago Prelog, David Kolarič, Marcel Šadl, Gregor Glažar, Damjan Tomić, Blaž Zagoranski.

Pred stoglavo množico so Zavrčani krenili v tekmo 7. kroga prvenstva 2. razreda MNZ Ptuj. Vikend prej so bili v prvenstvu prosti, a slavili v prijateljski tekmi z ADK team. Gostje so v 6. krogu z 1:0 odpravili Oplotnico in se vrnili na 5. mesto skupnega seštevka.

V tekmo so oboji krenili dobro, domači so hitro prevzeli pobudo, a pravih priložnosti ni bilo. Igra se je preselila na polovico Hajdoš, kjer so Zavrčani zapravili nekaj lepih priložnosti. Igralci Hajdoš so se čvrsto postavili v obrambo, morebitne napake je reševal dobro razpoložen Tadej Horvat. Gostje so do prve priložnosti prišli v 21. minuti, dobro je posredoval Ivo Borak. Po igranju z roko Romerita Ferreira dos Santosa so gostje prišli do prostega strela, ki pa je bil izveden preslabo, žoga je pripadla domačemu vratarju. 33. minuta in najlepša priložnost na tekmi. Miha Leben je prodiral po levi in streljal v oddaljen vratarjev kot, Tadej Horvat pa je žogo z zadnjimi močmi odbil. V 34. minuti je novo priložnost izkoristil Denis Potočnik, ki je zadel za 1:0. Minuto kasneje so do prostega strela prišli gostje, na pravem mestu Ivo Borak. V zadnjih minutah prvega polčasa se je igra razživela, priložnosti so se vrstile, pri domačih se je razživel Miha Leben, ki je večkrat uspel prodreti do gola Hajdoš, kjer je z odlično predstavo nadaljeval Tadej Horvat. Domači strateg je posegel po prvi menjavi, v 40. minuti je Sandija Kelca zamenjal Rok Žganjar.

Med polčasom je v slačilnici ostal Predrag Dobrotić, priložnost je dobil Stojan Muršek. Drugi polčas so s sredine začeli gostje, ki so v 47. minuti zapravili priložnost s prostega strela. V protinapadu so Zavrčani prišli do kota, ki ga je izvedel Aleš Gril. V prvi podaji je žoga zgrešila cilj, a ponovno pristala pri Grilu, ki je našel samega Miha Lebna, ki je mojstrsko zabil za 2:0. Pritisk domačih in nova priložnost za Denisa Potočnika, ki je v 50. minuti nastreljal gostujočega čuvaja mreže. V 53. minuti je do priložnosti prišel Romerito Ferreira dos Santos, ki je z dvajsetih metrov sprožil proti golu. Žoga je preletela vratarja in se od notranje strani prečke preusmerila v gol. Vodstvo domačih s 3:0. V 65. minuti je Sandi Petrovič posegel po tretji menjavi, Nikola Vočanca je zamenjal Jani Petrovič. Nezbranost domačih, gostje so začutili priložnost za zadetek, ki ga je realiziral Miha Metličar. Minuto kasneje je Denis Potočnik sam stekel proti vratom Hajdoš in zabil za 4:1. Razigranega napadalca so gostje težko zaustavili, ponovno je zadel v 73. in 75. minuti. Gostujoča obramba je popolnoma razpadla, po odličnem prodoru je do žoge prišel Matej Lenart, ki je nesebično podal prostemu Janiju Petroviču, ki je brez težav poskrbel za nov zadetek. Izid srečanja je postavil Stojan Muršek, ki je v 85. minuti sam stekel proti vratom Tadeja Horvata in zadel za 8:1.