30.09.2017

Nove prvenstvene točke

Oplotnica 2:5 Zavrč (0:2)
Leskovar 74', Brusl 82' (p); Leben 26', Boštjan Frangež 54' (p), 89', Ferreira Dos Santos 29', Potočnik 79'

Matic Jarni, Aljaž Kos, Rok Vodopivec, Alen Gaber, Aljaž Lunežnik (65' Benjamin Očko), Blaž Ahej, Žiga Brusl (83' Dominik Hohler), Dejan Mešiček, Blaž Gorinšek, Marko Pem (51' Anej Šraml), Primož Leskovar.

Ivo Borak, Luka Kokot, Žiga Domjan, Matej Lenart (1' Sašo Juričinec), Rok Žganjar (66' Jure Zavec), Nikola Vočanec (70' Dominik Fijačko), Romerito Ferreira Dos Santos, Boštjan Frangež, Sandi Kelc (46' Jani Petrovič), Denis Potočnik, Miha Leben.

Pred maloštevilnimi gledalci sta se pomerili prva in osma ekipa 2. razreda MNZ Ptuj. Oplotnica domače tekme igra na umetni travi bistriškega športnega parka, kar je za Zavrčane predstavljalo dodaten izziv. V 4. krogu tekmovanja je bila Oplotnica prosta, Zavrčani pa so s 7:0 premagali Majšperk.

V prvem polčasu so se Zavrčani privajali na drugačno igralno površino. Zaradi poškodbe je Matej Lenart že v prvi minuti srečanja svoje mesto prepustil Sašu Juričincu. Gostje so hitro prevzeli pobudo, domačini so se odločili za poudarek na čvrsti obrambi, ki je v uvodnih minutah uspešno prekinjala napade Haložanov. Največ težav sta domači obrambi povzročala razigrana Miha Leben in Denis Potočnik. Uigrana dvojica je obrambo Oplotnice prvič uspešno prebila v 26. minuti, ko je po dobri podaji Denisa Potočnika v polno neovirano zadel Miha Leben. Po lepi asistenci je Denis Potočnik v naslednjem napadu sam stekel proti vratom Matica Jarnija, a bil za povišanje vodstva premalo natančen. Kakorkoli, do zadetka so Zavrčani prišli v 29. minuti, ko je z oddaljenosti dobrih tridesetih metrov v polno meril Romerito Ferreira Dos Santos, Brazilec v dresu Haložanov. Gostje so napadali, domačini so se branili. Do konca prvega polčasa so si Zavrčani priigrali veliko priložnosti, ki jih niso znali izkoristiti – rezultat je tako ostal nespremenjen.

Na začetku drugega polčasa je Sandi Petrovič izkoristil drugo menjavo, Sandija Kelca je zamenjal Jani Petrovič. Tudi v nadaljevanju srečanja so napadali Zavrčani, domačini so se branili in izkoriščali redke protinapade, pa vendar brez resnih groženj za Iva Boraka. V 53. minuti so obrambni igralci zrušili vtekajočega Miha Lebna, ki je padel v kazenskem prostoru, glavni sodnik srečanja pa je brez obotavljanja pokazal na belo točko. Boštjan Frangež je prevzel odgovornost izvajanja kazenskega strela in zadel za vodstvo s 3:1. Nadaljnje minute srečanja so prinesle tri izjemne priložnosti Janija Petroviča, ki v sodelovanju z Denisom Potočnikom in Boštjanom Frangežem ni uspel premagati domačega čuvaja mreže. Sandi Petrovič je opravil novi menjavi, Roka Žganjarja je zamenjal Jure Zavec, Nikola Vočanec je mesto prepustil Dominiku Fijačku. Prvo večjo napako v domači obrambi je storil Luka Kokot, ko je izpustil prodirajočega Primoža Leskovarja, ki je brez večjih težav zadel v oddaljen vratarjev kot. Oplotnica Zavrč, 1:3. Gostje so hitro odgovorili, pravzaprav je to storil Denis Potočnik, ki se je odločil za solo akcijo, preigral celotno obrambo in hladnokrvno zabil za vodstvo s 4:1. Ko se je zdelo, da se je Završka enajsterica dokončno razigrala, je poigravanje prekinila napaka Jureta Zavca, ki je v kazenskem prostoru igral z roko in domačim ponudil možnost za nižanje zaostanka. Žiga Brusl je v 82. minuti prevzel odgovornost za izvajanje najstrožje kazni in, čeprav je bil Ivo Borak dobro na žogi, zadel. Izid srečanja je v 89. minuti postavil Boštjan Frangež, ko je po zmedi v kazenskem prostoru žogo poslal za hrbet Matica Jarnija. Zmaga Zavrča 5:2.