27.09.2017

Uspešni tudi v pokalu

Hajdina 2:6 Zavrč (1:1)
Gaiser 35', Simonič 64'; Žganjar 25', Kelc 54', Potočnik 62', 80', Dobrotić 80', Leben 84'

Jaka Bezjak, Robert Travnikar, Andrej Mlinarič, Aljoša Ornik, Jan Zupanič, Alen Kropec, Matej Svržnjak, Nik Veličkovič, Bojan Gaiser (80' Kristijan Matić), Peter Vogrinec, Uroš Simonič.

Ivo Borak, Luka Kokot, Rok Žganjar (83' Sašo Juričinec), Matej Lenart, Boštjan Frangež, Sandi Kelc (72' Predrag Dobrotić), Nikola Vočanec (65' Stojan Muršek), Romerito Ferreira Dos Santos, Žiga Domjan, Miha Leben (85' Kristijan Lorbek), Denis Potočnik (85' Dominik Fijačko).

V 2. krogu pokalnega tekmovanja so člani gostovali v Hajdini. Srečanje si je ogledalo okoli petdeset gledalcev, ki je bilo priča napetemu dvoboju, odločenemu v drugem polčasu. Domačini so v prvem krogu tekmovanja s 5:0 premagali Tržec, Zavrčani so s 3:0, zaradi odpovedi Hajdoš, slavili brez odigrane tekme.

Srečanje, na katerem je za Zavrč prvič zaigral tudi Brazilec Romerito Ferreira Dos Santos, je bilo v uvodnih minutah izjemno izenačeno. Morda najlepšo priložnost na tekmi je v 8. minuti zapravil Miha Leben, ki je sprožil dober strel proti domačim vratom, Jaka Bezjak pa je žogo odbil v kot. V protinapadu so do dobre priložnosti prišli tudi Hajdinčani, a brez pravega zaključka. Začetne minute so namigovale na dobro in odprto tekmo, noro serijo zadetkov pa so začeli gostje. Po odličnem strelu Brazilca v haloškem dresu, je do odbite žoge v 25. minuti prišel Rok Žganjar, ki je zadel za vodstvo z 0:1. Zadetek je igro nekoliko poživil, še zmeraj pa je bilo čutiti veliko napetosti. Bliže spremembi izida so bili Zavrčani, ki so prek Žige Domjana ponovno ogrozili vrata Jake Bezjaka, domači čuvaj mreže pa je žogo z zadnjimi močmi odbil preko gola. Po prevladi gostov v napadu so v hitrem protinapadu domači izkoristili zmedenost v obrambi in prek Bojana Gaiserja v 35. minuti prišli do izenačenja. Zadetek je v vrstah Zavrčanov prinesel nekoliko napetosti in nervoze, Hajdinčani so imeli novo priložnost za vodstvo, a na pravem mestu Ivo Borak. Sledil je hiter protinapad gostov in priložnost za ponovno vodstvo, česar pa Miha Leben in Denis Potočnik nista izkoristila.

V drugem polčasu se je nervozna igra gostov še stopnjevala, vse več napak je bilo tudi v igri domačih. Po igri z roko Roberta Travnikarja je prosti strel izvedel Sandi Kelc, ki je s strelom pod prečko v 54. minuti Zavrč ponovno popeljal v vodstvo. V 62. minuti sta samostojno akcijo izvedla Miha Leben in Denis Potočnik, slednji je bil tokrat v zaključku bolj zbran in zadel za vodstvo z 1:3. Slabi dve minuti kasneje je Uroš Simonič z dobrih tridesetih metrov sprožil močan strel, tik pod prečko, in Hajdinčane približal na 2:3. Prejeti zadetek je Zavrčane nekoliko zmedel, napetost je naraščala tudi med domačini. Za novo veselje Haložanov je v 78. minuti z zvitim strelom poskrbel Predrag Dobrotić, ki je z leve poslal nekoliko predolg predložek, ki je končal za hrbtom Jake Bezjaka. Vodstvo Zavrčanov s 4:3. Do konca srečanja sta ponovno zadela oba završka napadalca. Denis Potočnik je v 80. minuti sprožil močan strel z roba kazenskega prostora, žoga je oplazila desno vratnico in končala v mreži. Izid srečanja je postavil Miha Leben, ki je s preigravanjem prelisičil domačega čuvaja mreže in hladnokrvno zabil za zmago s 6:2.

1.NŠ Zavrč752025:717
2.ŠD Grajena740316:2412