23.09.2017

Generalka pred pokalom

Zavrč 7:0 Majšperk (3:0)
Potočnik 3', 19', Leben 41', 83', Frangež 57' (p), Domjan 70', Lenart 88'

Ivo Borak, Luka Kokot, Žiga Domjan, Matej Lenart, Rok Žganjar (65' Predrag Dobrotič), Nikola Vočanec (60' Kristijan Lorbek), Kevin Vesenjak (46' Jure Zavec), Boštjan Frangež (68' Sašo Juričinec), Sandi Kelc, Denis Potočnik (35' Stojan Muršek), Miha Leben.

Tilen Križanec, Zoran Korže, Matevž Prapotnik, Nace Kojc, Blaž Fišer, Jani Belšak, Žan Mlakar, Peter Lampret, Žiga Gavez, Jan Kodrič, Martin Železnik.

Sončno sobotno popoldne je na tribune završkega športnega parka privabilo okoli sto gledalcev, ki so z nestrpnostjo pričakovali začetek srečanja 4. kroga prvenstva med Zavrčem in Majšperkom. Zavrč je v naletu treh zaporednih zmag, Majšperk je trenutno na dnu ligaške lestvice.

Domači so v igro krenili odločno, kar je hitro izkoristil Denis Potočnik, ki je v 3. minuti sam stekel proti golu gostov in zadel za vodstvo z 1:0. Do priložnosti za izenačenje so gostje prek Jana Kodriča prišli v 6. minuti, a na pravem mestu Ivo Borak. 12. minuta in dober poskus Denisa Potočnika, ki je zatresel prečko. Završki napadalec je bil na tekmi zelo dobro razpoložen, ponovno je poskusil v 15. minuti, ko je Tilen Križanec žogo uspel odbiti. Sandi Kelc je lepo prodrl po desni in podal Boštjanu Frangežu, ki je žogo podaljšal do Denisa Potočnika, ki je zadel za vodstvo z 2:0. Dober prodor Kevina Vesenjaka, ki je žogo podal do Mateja Lenarta, Miha Leben pa meril premalo natančno. V 24. minuti je Kevin Vesenjak podrl Janija Belšaka, prosti strel je izvedel Martin Železnik, ki je meril čez gol. V 35. minuti je domači strateg Sandi Petrovič posegel po prvi menjavi, Denisa Potočnika je zamenjal Stojan Muršek. Gostje so se po priložnosti zaprli, domači so nadaljevali s pobudo in ponovno zadeli v 41. minuti, ko je Stojan Muršek lepo prodrl in podal osamljenemu Mihu Lebnu, ki je brez težav zadel. Stojan Muršek je v 45. minuti, po dobri podaji Boštjana Frangeža, zadel Tilna Križanca.

Gostje so drugi polčas odigrali brez poškodovanega Jana Kodriča. V domači ekipi je prišlo do druge menjave, Kevina Vesenjaka je zamenjal Jure Zavec. Prva priložnost za domače je bila v 47. minuti, ko je po podaji s kota z glavo meril Boštjan Frangež. Po prekršku nad Stojanom Murškom je sodnik v 57. minuti srečanja pokazal na belo točko. Boštjan Frangež je prevzel izvajanje in zadel za 4:0. Zelo lepa priložnost v 56. minuti, ko je Rok Žganjar prodrl po levi in poslal predložek v kazenski prostor, kjer so gostje z nekaj sreče žogo izbili. V 60. minuti je Nikola Vočanec svoje mesto prepustil Kristijanu Lorbku. Sledili sta še dve menjavi, v 65. minuti je Roka Žganjarja zamenjal Predrag Dobrotič, tri minute kasneje pa je namesto Boštjana Frangeža v igro stopil Sašo Juričinec. Po prekršku nad slednjim je domačim pripadel prosti strel, ki ga je izvedel Sandi Kelc. Žoga je zadela prečko in se odbila do Žige Domjana, ki je z glavo zadel za 5:0. Po uigrani akciji Mateja Lenarta in Saša Juričinca je slednji dobro podal pred vrata, kjer je Stojan Muršek za las zamudil. 38. minuta in povišanje vodstva na 6:0. Miha Leben se je odločil za samostojno akcijo in premagal gostujočega čuvaja mreže. Nova priložnost, nov zadetek. Kapetan Matej Lenart je v 88. minuti zadel za zmago s 7:0.