17.09.2017

Uspešen drugi polčas

Lovrenc 1:5 Zavrč
Leben 40', 61', 75', Frangež 62', Muršek 88'; Krajnc 90'

Dejan Golub, Luka Pepelnik, Nejc Novak, Sandi Pulko, Ninon Dikavčič, Anton Drevenšek, Miha Pepelnik (25' Patrick Alexander Wimberger), Alex Krajnc, Marko Pulko (82' Uroš Kociper), Benjamin Ambrož (62' Rok Ivančič), Žiga Brglez.

Ivo Borak, Luka Kokot, Žiga Domjan, Matej Lenart, Peter Rižnar (76' Rok Žganjar), Nikola Vočanec (78' Kevin Vesenjak), Aleš Gril, Boštjan Frangež (83' Kristijan Lorbek), Sandi Kelc (70' Jure Zavec), Denis Potočnik (83' Stojan Muršek), Miha Leben.

Pred maloštevilnimi gledalci je bila odigrana tekma 3. kroga prvenstva med Lovrencem in Zavrčem.

Tudi na drugi gostujoči tekmi so Zavrčani začeli odločno. Gostje so prevzeli pobudo, domačini so le stežka prešli preko sredine, a pravega zaključka ni bilo. Po prvih minutah, ko nismo dočakali obetavnejših priložnosti, so oboji postali nekoliko nestrpni, igra je postala groba in nervozna. Napetost na igrišču je vrelišče dosegla v 18. minuti, ko je do prostega strela prišel Aleš Gril. Do odbite žoge je prišel Miha Pepelnik, ki jo je po blokiranju Aleša Grila grdo skupil. Igralci obeh ekip so začutili napetost, prišlo je do prerivanja in ostrih besed. Glavni sodnik je Alešu Grilu pokazal direktni rdeči karton, zaradi ostrih besed sta porumenela kapetan Matej Lenart in Luka Pepelnik. Situacija je obe ekipi nekoliko umirila, manj je bilo prerekanj. Zavrčani so, kljub igralcu manj, nadaljevali s prevlado, kar je v 40. minuti z zadetkom kronal Miha Leben. V 42. minuti je gledalcem zastal dih, ko je po skoku in trku z Alexom Krajncem na zelenici v nezavesti obležal Boštjan Fragnež. Čez nekaj minut je slednji prišel k sebi in izrazil željo po nadaljevanju srečanja. Vodstvo je gostom dalo krila, a priigrane priložnosti niso končale v mreži Dejana Goluba.

Nemirnosti prvega polčasa v drugem ni bilo čutiti. Domači so bili vidno utrujeni, a še zmeraj z odlično obrambno igro. Dobra napadalna igra se je Zavrčanom obrestovala v 61. minuti, ko je v polno ponovno meril Miha Leben. Za 0:3 je minuto kasneje zadel Boštjan Frangež. Po tretjem zadetku je gostujoči strateg Sandi Petrovič posegel po prvi menjavi. Danes zelo razpoloženega Sanija Kelca je nasledil mladi Jure Zavec. Zelo razpoložen pa je bil tudi Miha Leben, ki je v 75. minuti ponovno zadel in povišal vodstvo na 0:4. Po dobro odigrani tekmi je v 76. minuti Peter Rižnar svoje mesto prepustil Roku Žganjarju. Četrti zadetek je prebudil domačine, ki so po strelu Alexa Krajnca v 77. minuti nevarno sprožili proti vratom Iva Boraka, ki je dobro posredoval in žogo odbil v kot. Prekinitev v 78. minuti je bila priložnost, da Kevin Vesenjak zamenja Nikolo Vočanca. V zadnjih desetih minutah srečanja so bili gostje ponovno nevarnejši. Morda najlepšo priložnost na tekmi je v 81. minuti zapravil Denis Potočnik, ki si je dobro priboril prostor, a na koncu bil premalo natančen. V 83. minuti je sledila dvojna menjava, Stojan Muršek in Kristijan Lorbek sta zamenjala Denisa Potočnika in Boštjana Frangeža. Dve minuti pred koncem je, po dobrem prodiranju Kevina Vesenjaka, za 0:5 zadel Stojan Muršek. Nezbranost v završki obrambi je z zadetkom v zadnji sekundi srečanja izkoristil Alex Krajnc in s tem postavil izid srečanja 1:5.