10.09.2017

Druga zapored

Zavrč 5:0 Slovenja vas
Lenart 45', 66', Vrečar 47' (ag), Leben 64', 89'

Ivo Borak, Luka Kokot, Žiga Domjan, Matej Lenart, Sašo Juričinec (31' Peter Rižnar), Nikola Vočanec (82' Denis Borak), Aleš Gril (70' Kevin Vesenjak), Boštjan Frangež (84' Jure Zavec), Rok Žganjar (82' Kristijan Lorbek), Denis Potočnik, Miha Leben.

Martin Šterbal, Matteo Polanič, Aleksander Kumer, Dušan Panič, Matevž Pleteršek (79' Uroš Svenšek), Gregor Gasenburger, David Žalar, Blaž Babšek, Damijan Gajser (79' Nejc Kondič), Gregor Vrečar, Jani Lenart (72' Ilija Ilić).

V oblačnem in deževnem vremenu je bilo okoli petdeset gledalcev priča tekmi med Zavrčem in Slovenjo vasjo. V prvem krogu tekmovanja je domača ekipa s 5:0 slavila v Leskovcu, gostje so z 2:1 ugnali Oplotnico.

V tekmo so bolje krenili domači, ki so si že v uvodnih minutah priigrali lepo priložnost, ko je z glavo streljal Matej Lenart. V 11. minuti je po prostem strelu Gregorja Gasenburgerja v kazenskem prostoru padel Blaž Babšek. Sodnik je pokazal na belo točko. Damijan Gajser je tako dobil priložnost, da goste popelje do vodstva. Veselje je preprečil Ivo Borak, ki je brez težav mrežo ohranil nedotaknjeno. Po dosojeni enajstmetrovki je tempo domačih nekoliko padel, do novih priložnosti so nekoliko pogosteje prišli gostje. V 23. minuti je dober predložek poslal Aleš Gril, Martin Šterbal je žogo odbil do Sašota Juričinca, ki ni uspel zatresti mreže gostov. Tempo igre je močno padel, posamezne priložnosti niso ogrozile Iva Boraka in Martina Šterbala. V 31. minuti prva menjava pri domačih – Sašota Juričinca je zamenjal Peter Rižnar. 37. minuta in dobra priložnost Mihe Lebna, do dobite žoge Rok Žganjar, a mimo gola. Prosti strel Aleša Grila v 42. minuti končal v naročju Martina Šterbala. V zadnji minuti prvega polčasa najlepša Mateja Lenarta, ki je žogo z glavo preusmeril v naročje Martina Šterbala, ki je žogo poslal v kot. Po podaji Aleša Grila je žoga ponovno našla Mateja Lenarta, ki je tokrat menil natančno in žogo poslal za hrbet gostujočega čuvaja mreže – vodstvo domačih 1:0.

V drugi polčas so domači krenili odločneje in že v 47. minuti goste prisilili v napako, ko je Gregor Vrečar žogo poslal za hrbet svojega vratarja. Vodstvo Zavrčanov 2:0. Drugi zadetek je domače nekoliko opogumil, priložnosti so se vrstile. Po lepi asistenci Denisa Potočnika je Miha Leben v 64. minuti zadel za vodstvo s 3:0. Dve minuti kasneje, po podaji s kota, Matej Lenart ponovno v polno. Vodstvo domačih s 4:0. Priložnosti Zavrčanov so se vrstile. Sandi Petrovič je v 70. minuti opravil drugo menjavo, ko je iz igre poklical Aleša Grila, priložnost pa ponudil mlademu Kevinu Vesenjaku. Eno lepših smo videli v 71. minuti, ko je Peter Rižnar premagal Martina Šterbala, a za las zgrešil zgornji desni kot. 81. minuta in čudovita priložnost Denisa Potočnika, ki ni uspel premagati Martina Šterbala. Do odbite žoge Kevin Vesenjak, ki je poslal dober predložek na Mateja Lenarta, ki je bil prekratek. Sledila je menjava Nikole Vočanca, priložnost je dobil Denis Borak. Trener domačih je šest minut pred koncem srečanja opravil še zadnji menjavi – Boštjana Frangeža in Roka Žganjarja sta zamenjala Jure Zavec in Kristijan Lorbek. 85. minuta, dvojna menjava pri domačih. Iz igre Rok Žganjar in Boštjan Frangež, v igro Kristijan Lorbek in Jure Zavec. 89. minuta in kot gostov, po predložku Blaža Babška je žoga končala pri Ivu Boraku.