ZAVRČ : MAJŠPERK

Zmaga za uvod

Leskovec 0:5 Zavrč
Potočnik 8', 84', 87', Gril 24', Vočanec 48'

Denis Kranjc, Robert Koletnik, Domen Fridauer, Klemen Lovenjak, Matej Cafuta, Kristitjan Pintarič, Gregor Mlakar (86' Aleks Kmetec), Alen Orač (59' Mateo Dukarić), Blaž Vodušek (67' Matjaž Mlakar), Mihec Mlakar, David Emeršič Medved (33' Marko Maltarić).

Ivo Borak, Predrag Dobrotić (68' Kevin Vesenjak), Matej Lenart, Žiga Domjan, Luka Kokot (51' Peter Rižnar), Nikola Vočanec (80' Jure Zavec), Aleš Gril (85' Jani Petrovič), Boštjan Frangež, Rok Žganjar, Denis Potočnik, Stojan Muršek (59' Sandi Kelc).

Pred okoli tridesetimi gledalci se je odvijal haloški derbi med Leskovcem in Zavrčem. Oblačno in hladno vreme je vztrajalo do konca srečanja. Po pozdravu so se fantje z minuto molka spomnili prezgodaj preminulega domačina Gorazda Perneka, ki je v mladinskih selekcijah zaigral tudi za Zavrč.

V igro so bolje krenili gostje, ki so prvič poskusili že v 2. minuti, ko je po prodoru Luke Kokota žoga končala v avtu. Vnovični poskus preko prostega strela za Boštjana Frangeža, ki je podal pred vrata domačega vratarja, završki napadalci brez skoka, žoga prvič za Denisa Kranjca. Do prve priložnosti so prišli domačini, ki so po hitrem protinapadu zaposlili gostujočo obrambo, blokiral je Žiga Domjan. Po prodoru in dvojni podaji Denisa Potočnika z Rokom Žganjarjem je prvi v 8. minuti mojstrsko zadel s strelom v levi zgornji kot za vodstvo z 0:1. Domači so krenili v napad za izenačenje, a na pravem mestu Žiga Domjan. Domačim igra ni stekla, vse več je bilo prekrškov – predvsem nad Boštjanom Frangežem, ki jo je prvič skupil že v 10. minuti. Le minuto kasneje so bili Zavrčani zelo blizu povišanju vodstva – Boštjan Frangež je zadel prečko, do odbite žoge je prišel Stojan Muršek, ki je z glavo zadel levo vratnico. Nervoza domačih je naraščala in s tem tudi število prekrškov. V 14. minuti je Luka Kokot podal iz avta, Stojan Muršek neuspešno poskusil s škarjicami. V 16. minuti so do vnovične priložnosti prišli domačini. Po dobrem predložku Mateja Cafute najvišji Matej Lenart. V naslednjih minutah je igra potekala na sredini, brez pravih priložnosti. Samostojni prodor Aleša Grila je v 23. minuti prekinil grob prekršek, Zavrčanom je pripadel prosti strel iz dobrega položaja. Izvajanje je prevzel Aleš Gril, ki je meril v zgornji levi kot in zadel za vodstvo z 0:2. Po drugem zadetku igra nekoliko padla, tempo so še zmeraj narekovali gostje. Po grobem prekršku nad Boštjanom Frangežem je v 39. minuti prosti strel izvajal Aleš Gril, ki v drugo ni bil dovolj zbran. Minuto kasneje grob prekršek Gregorja Mlakarja, ki je podrl strelca drugega zadetka. Sodnik je dosodil prosti strel za domače, a brez nevarnosti za vrata Iva Boraka. Po prekršku Predraga Dobrotića je prosti strel izvajal Matej Cafuta, na pravem mestu je bil Žiga Domjan, ki je žogo izbil do Predraga Dobrotića. V igri gostov se je čutilo malo nervoze, domači pa so nadaljevali grobo igro. V zadnji minuti prvega polčasa je do obetavne priložnosti prišel Denis Potočnik, ki je bil premalo natančen – žoga je končala za vrati Denisa Kranjca.

Tudi v drugi polčas so odločneje krenili Zavrčani, ki so prvič zagrozili v 47. minuti, ko je po dobrem strelu Nikole Vočanca uspešno posredoval Denis Kranjc, ki je žogo odbil v kot. Za izvajanje kota se je odločil Aleš Gril, ki je poslal dober predložek na Nikolo Vočanca, ki je žogo preusmeril za hrbet domačega čuvaja mreže in poskrbel za vodstvo z 0:3. Domačini so se nekoliko prebudili, do priložnosti so prišli v 54. minuti, ko je Matej Cafuta meril v naročje Iva Boraka. Po napaki Žige Domjana je do priložnosti prišel Gregor Mlakar, ki je meril visoko čez gol. Vnovič je poskusil Matej Cafuta, tokrat je Žiga Domjan ostal skoncentriran in žogo izbil. Morda najlepšo priložnost na tekmi so domači zapravili v 69. minuti, ko je odlično posredoval Ivo Borak. Gostom je koncentracija nekoliko padla, domači priložnosti niso izkoristili. Slednje je kaznoval Denis Potočnik, ki se je odločil za samostojni prodor in v 83. minuti zadel za vodstvo z 0:4. Domači niso obupali, ponovno so poskusili preko Mateja Cafute, tudi tokrat neuspešno. Zato pa je bil toliko uspešnejši Denis Potočnik. Tretjič na tekmi je meril natančno in poskrbel za izid srečanja 0:5. Zadnja priložnost na tekmi je pripadla Mihcu Mlakarju, ki je v 90. minuti zadel vratnico.

8.Makole Bar Miha20114:61

Vočanec Nikola 1